Avtor: zudomzale Objavljeno: 13. 11. 2018

Vsi Sveti

Po sončnem dnevu, ko smo praznovali dan reformacije, smo praznik Vseh svetih obhajali med kapljicami dežja, kar je tudi osvežilo obisk pokopališč, kjer je še vedno svetilo na stotine svečk in grobove lepšalo različno cvetje in zanimive ikebane.

V čast vseh svetih smo obhajali slovesne svete maše in razmišljali o življenju svetnikov, njihovih žrtvah in se spominjali pokojnih sorodnikov prijateljev in znancev.

Zvečer ni bilo svete maše, smo se pa ob šestih zvečer zbrali v cerkvi in še posebej molili za naše rajne sorodnike, dobrotnike, tudi za duše, ki se jih ne spominja nihče več. Molitev vseh štirih delov rožnega venca je vodil gospod župnik in vključeval tudi prisotne, ki so molili posamezne desetke.

Nataša Šegula