Avtor: zudomzale Objavljeno: 13. 11. 2018

Oktober v vrtcu Dominik Savio

Praznovanje ob tednu otroka, ki poteka prvi teden v mesecu oktobru, smo začeli že v nedeljo, ko smo otroci in zaposleni našega vrtca sodelovali pri sv. maši v domžalski cerkvi, ki jo je daroval naš direktor, gospod župnik mag. Klemen Svetelj.

Priporočili smo se Bogu za šolsko leto, ki je pred nami.

Po maši je sledila tradicionalna tržnica pred cerkvijo , s katero smo zbirali sredstva za delovanje vrtca. Tržnica je potekala že četrto leto. Starši naših otrok in zaposleni smo se kar nekaj časa pripravljali na to tržnico: pekli smo piškote, vlagali sadje in zelenjavo, kuhali marmelade, pripravljali likerje, šivali trakove, krasili ‘špangice’ ... Vse to in še marsikaj drugega smo prodajali na tej tržnici.

Ob podpori Župnije Domžale smo prvič pripravili tudi srečelov , za kar se najlepše zahvaljujemo g. župniku. Kot vsako leto so se cvrle tudi slastne miške , letos pa so bili v prodaji tudi krofi, ki so bili donirani s strani Mlinotesta.

V oktobru smo imeli tudi dva prav posebna, vesela dopoldneva na igrišču pred vrtcem. Najprej kostanjev piknik z živo glasbo , na katerem so nam pri lupljenju kostanja pomagali tudi dedki in babice.

Zadnji petek pred jesenskimi počitnicami pa smo skupaj z otroki na vrtčevskem igrišču pripravili tržnico, na kateri so naši otroci prodajali in kupovali sadje in zelenjavo – seveda ne s pravim denarjem, ampak z barvnimi žetoni. Tudi pri tem dogodku se nam je pridružilo veliko staršev in starih staršev. Otroci so bili najsrečnejši, ko so zagledali svoje domače in so z njimi preživeli dopoldan v vrtcu.

Zaposleni vrtca Dominik Savio se najlepše zahvaljujemo vsem staršem in ostalim župljanom, ki so z nakupom na tržnici pri cerkvi prispevali svoj dar za naš vrtec. Hvala pa tudi tistim, ki se nas spominjate v molitvi.

Andreja Marin Soklič