Avtor: zudomzale Objavljeno: 3. 12. 2018

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče.

Zadaj med tiskovino so še vedno prijavnice za adventni oratorijski dan, ki ga bomo imeli v soboto, 1.12.. Prijave zbiramo do srede, 29.11.. Letošnja novost je, da pripravljamo tudi program za starše, ki se nam lahko pridružite v dopoldanskem času. Lepo vabljeni! Če nam je še kdo od odraslih pripravljen pomagati pri delavnicah ali pri delitvi hrane, naj se obrne na g. župnika.

Dela okoli cerkve se počasi zaključujejo. Manjka nam še kakšen dan lepega vremena, da zaključimo s kamnom in ostalimi detajli, nato pa bo za letos dovolj. Hvala vsem, ki podpirate celoten projekt in darujete svoj dar v pušco na prvo nedeljo v mesecu ali ga prinesete v župnišče oz. nakažete na bančni račun. Dolg bomo morali odplačati, zato se vam priporočam še za naprej!

Z današnjo nedeljo začenjamo teden Karitas. Pri izhodu iz cerkve vam bodo člani naše Župnijske karitas ponudili vrečke, v katerih lahko naslednjo nedeljo prinesete nazaj razno hrano z daljšim rokom trajanja. Na Karitas v enem letu še vedno pomagamo preko 800 različnim osebam, ki prosijo za hrano ali kakšno drugo obliko pomoči. Hvala tudi v imenu Karitas, da omogočate njihovo delovanje.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V sredo je v Celju dobrodelni Karitasov koncert KLIC DOBROTE, ki ga bomo lahko spremljali tudi preko radijskih in televizijskih sprejemnikov. Sodelavci Karitas, ki boste odšli na koncert z avtobusom: odhod avtobusa je ob 8.00 pred cerkvijo (pod lipami).

V četrtek ob 20.15 je redno srečanje študentske skupine.

V petek zvečer ima svoje redno srečanje 1. zakonska skupina.

Mladi imajo skupno dekanijsko srečanje mladih v Mengšu, ki se začne ob 19.00. Zberemo se ob 18.45 pred župniščem, da gremo skupaj na to srečanje.

V soboto imamo adventni oratorijski dan. Začnemo ob 9.00 in zaključimo ob 14.00 z blagoslovom adventnih venčkov.

Prihodnja nedelja bo že 1. adventna nedelja. Zunaj pred cerkvijo vam bodo v nakup ponudili adventne venčke, ki jih bomo nato pri vseh svetih mašah tudi blagoslovili. Tudi odrasli skavti vam bodo pred cerkvijo v nakup ponudili božične voščilnice, koledarje, kadilo in oglje… Še malo in bomo v božičnih praznikih!

Ker je prihodnja nedelja tudi prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije.