Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 12. 2018

Nedelja Kristusa Kralja

Cerkveno leto se sklene v nedeljo s praznikom Kristusa, Kralja vesoljstva. Letos je bila zadnja nedelja 25. 11. 2018.

Jezusovo kraljestvo je kraljestvo ljubezni, zato so v tednih pred in po nedelji Jezusa Kristusa, Kralja vesoljstva, poudarki na karitativnih dejavnostih – teden Karitas ali sočutju do trpečih – teden zaporov.

V naši župniji pa se je ustalila tudi navada, da se na praznik Kristusa Kralja z darovi zahvalimo gospodu župniku za njegovo neutrudno delo in velik trud.

Že tradicionalno pa smo tudi to nedeljo lahko po sveti maši prevzeli prazne vrečke, ki jih bomo napolnjene prinesli pred oltar na prvo adventno nedeljo, ki bo 2. 12., in bodo nato napolnjene pred oltarjem kazale na zavest, da nam ni vseeno, da si želimo živeti v pravični in solidarni družbi in da nam veliko pomeni dostojno življenje sočloveka.