Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 12. 2018

Praznovanje zakonskih jubilejev

Praznovanje zakonskega jubileja se nama je letos še posebno vtisnilo v spomin, ker sva se prvič tudi sama znašla v vlogi jubilantov. Sam sprejem v župnišču na zahvalno nedeljo, 4. 11., pri g. župniku Klemenu in organiziran prihod vseh letošnjih jubilantov v cerkev je bilsvečan in lep. Ob vstopu v cerkev nas je pozdravila pesem »Tu sem s tabo, tu sem s tabo ...«. Obred svete maše je bil namenjen poglobljenemu doživljanju pomena kršča- nskega zakona in družine. Pevci so se izjemno lepo potrudili z izvedbo pesmi, ki so bile še posebej izbrane za ta slovesni dogodek. Kasneje je sledilo slavnostno skupno kosilo , kjer smo zakonci skupaj poklepetali in si medsebojno izmenjali svoje poglede na najrazličnejša splošna ali dnevna dogajanja v družbi.

V celotni skupini so udeleženci praznovali od 5-letne pa vse do 55-letne skupno prehojene zakonske poti . Seveda sva bila midva med celotno skupino jubilantov prepoznana s skoraj najnižjo skupno 10-letno zakonsko »kilometrino«. Ob pogledu na ostale starejše zakonske pare, ki so praznovali zakonski jubilej, sva dobila neko notranjo potrditev, da je danes živeti zakonsko družinsko življenje vrednota in bogastvo, ki se poplačuje z drobnimi trenutki in darovi. Ob tem zavedanju, da so tako prejeti darovi kot samo premagovanje drobnih in malih pasti vsakodnevnega življenja veliko lažje premagljivi v zakonu, še posebej če v svoj zakon in družino povabimo Boga in živimo krščanske vrednote. S tem zakonci opravljamo v prvi vrsti katehetsko poslanstvo znotraj družine in postavljamo svoj vzor za sedanje in prihodnje vrednote in usmeritve naših otrok.

Andrej in Melita Trdin