Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 12. 2018

Hvaležnost v vrtcu

Vsako leto si v našem vrtcu Dominik Savio izberemo dve vrednoti, ki jih skušamo do konca šolskega leta usvojiti oziroma ponotranjiti.

Za letošnje šolsko leto smo se v odločili, da spoznamo in čim bolj ponotranjimo vrednote HVALEŽNOSTI in DOBROTE.

V mesecu novembru je bilo veliko priložnosti za spoznavanje obeh. Že takoj v začetku meseca, v tednu po zahvalni nedelji , smo v vrtcu spoznavali, za kaj vse smo lahko hvaležni. Starejši otroci se že sami spontano zahvalijo za vse, kar jim je pomembno. Vzgojiteljice vedno rade prisluhnemo njihovim, včasih za nas kar nenavadnim zahvalam. Pa ne samo pri starejših, tudi v skupini najmlajših otrok smo spoznavali, kako se zahvaliti. Otroci so z navdušenjem prinašali najrazličnejše predmete vzgojiteljici, da se jim je zahvalila in potem zamenjali vlogo. Nekateri otroci, ki že govorijo, so besedo hvala tudi sami izrekli.

Najmlajši so zelo pozorno spremljali dramatizacijo zgodbe Hvaležni medved , ki sta jim jo zaigrali vzgojiteljici. Ob ilustracijah v knjigi so jo še večkrat slišali, tako da se je dnevna igra velikokrat spremenila v zgodbo o medvedu, saj so imeli otroci rekvizite za dramatizacijo vedno na razpolago. Hvaležni smo bili tudi za vse obiske gostov v našem vrtcu: čebelarja, članov Zavetišča v Horjulu, gospem iz Šole zdravja ...

Konec meseca pa smo še posebej spoznavali vrednote DOBROTE in se pridružili akciji Župnijske Karitas pri zbiranju hrane pomoči potrebnim. Otroci so skupaj s starši prinašali različno hrano in s skupnim trudom se je nabralo veliko dobrot. Starejši otroci so se odpravili prav do sedeža Župnijske Karitas v Domžalah, kamor je bila odpeljana vsa zbrana hrana.

A to je le eden izmed mesecev v tem šolskem letu. Do konca jih je še kar nekaj in po naših izkušnjah iz prejšnjih let vemo, da bodo naši otroci letošnje vrednote do konca junija že dobro usvojili in tako pripomogli k boljšim odnosom.

Ana Dolinšek