Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 06. 2019

Prvo sveto obhajilo

V nedeljo, 26. maja, je naša župnija in z njo tudi naša družina praznovala. Po mnogih letih smo se starši spet spomnili tistega posebnega dne, ko smo kot otroci prvič stopili k obhajilu, in podoživeli trenutek bližnjega srečanja z Jezusom.

Otroci in z njimi cele družine smo se že nekaj časa pripravljali na ta dogodek. En konec tedna pred tem je bil za naše 8-letnike nekaj posebnega, saj so v Repnjah »odrinili na globoko« in večinoma prvič prejeli zakrament svete spovedi. Kljub temu resnemu opravilu so se, po navdušenem opisovanju in nasmejanih obrazih sodeč, imeli prav lepo in so se med sabo tudi bolj povezali. Hčeri je bilo zelo všeč, ko so izdelovali vsak svojo malo monštranco.

Praznik nas je kot družino še posebej povezal, saj smo skupaj molili devetdnevnico pred prvim svetim obhajilom, se pogovarjali o tem dogodku, obiskovali šmarnice in tudi odganjali skrbi in tremo pred »nastopom«.

Končno pa je prišla tudi ta nedelja, ki so se je otroci tako veselili in odštevali dneve do nje. S pomočjo katehetov, ubranim petjem in seveda z nagovarjajočimi besedami našega župnika Klemna se nas je ta obred vseh globoko dotaknil. Hči pa je na koncu povedala, da je bil občutek, ko je prejela Jezusa v svoje srce, nekaj posebnega in drugačen od tistega, ko ješ običajen kruh.

Katarina Hauptman