Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 06. 2019

Domžalski gasilci v čast zavetniku sv. Florjanu poromali k sveti maši

V domžalski cerkvi Marije vnebovzete so se v soboto, 4. maja 2019, gasilci PGD Stob – Depala vas, PGD Študa, PGD Domžale – mesto, PGD Ihan in PGD Jarše-Rodica udeležili svete maše v čast svetemu Florjanu in vsem pokojnim gasilkam in gasilcem, Slovesnost so letos pripravili gasilci PGD Stob – Depala vas. Ob pozdravnem nagovoru pred cerkvijo, so se gasilke in gasilci v ešalonu, na čelu katerega je bil gasilec s kipom svetega Florjana, podali v cerkev, kjer so prisostvovali pri sveti maši.

Danes ta poklic ni več zgolj delo z vodo, gašenje požarov, ampak zahteva visoko usposobljenost, saj se je z razvojem razširila tudi uporaba mnogih naprav, snovi in tehnologij, ki sicer človeku pomagajo, lahko pa so mu tudi v nesrečo. Pri slednjih neljubih dogodkih je potrebno dodatno znanje, delovne izkušnje in trdno zdravje. Gasilci so del družine, ki šteje v Sloveniji blizu 150.000 članov, skoraj 50.000 pa jih kot operativni prostovoljni gasilci sodeluje v intervencijah v svojih društvih po celi Sloveniji. Za vse to si naši gasilci in gasilke prizadevajo in dosegajo lepe rezultate, zato smo nanje upravičeno ponosni. So formacija, ki se je sposobna mobilizirati hitreje kot katerakoli druga sila v sistemu zaščite in reševanja, vse to z namenom pomoči naši državi in našim sodržavljanom. Naj jih pri njihovem odgovornem delu spremlja Božja milost, priprošnja sv. Florijana in čim več zdrave pameti, da bodo uspešno lajšali težave in trpljenja ob raznih nesrečah. Bodimo ponosni na vse delo in trud, na litre prelitega znoja, ki jih vlagajo v izobraževanja in treninge, da so kar najbolje pripravljeni za vsa posredovanja, kot seveda tudi za vse tekmovalne uspehe, ki jih je kar nekaj tudi v mednarodni konkurenci.

po domzalec.si