Avtor: zudomzale Objavljeno: 26. 08. 2019

Na razpolago imate novo številko Družine.

Pred nami je še zadnji teden počitnic. V tem tednu bomo imeli generalno čiščenje učilnic pred začetkom veroučnega leta. Starši (pa tudi veroučenci) lepo vabljeni v ponedeljek, torek in sredo dopoldne ob 9.00 ali popoldne ob 15.00 (oz. kadar kdo more), da pridete in da pripravimo prostore za nov začetek. Poleti smo prebrusili in na novo polakirali parket v učilnicah, zato bo tudi čiščenje malo lažje in hitrejše. Skrb za veroučne prostore mora biti naša skupna odgovornost, saj se tu zbirajo otroci, mladina, odrasli in so pomembni za celotno župnijo. Zato tudi vsi vabljeni, da se akcije čiščenja udeležite!

Še do srede sprejemamo prijave za naše enodnevno župnijsko romanje, ki ga bomo imeli v soboto. Lepo povabljeni!

Kot je bilo že zapisano v Župnijskem listu, bomo v nedeljo, 8. septembra, imeli župnijski dan. Že sedaj vabljeni, da si takrat vzamete čas. Znova pripravljamo srečelov in tombolo, tokrat želimo popoldan popestriti z raznimi družabnimi igrami za otroke in odrasle (metanje podkvic, vlečenje vrvi in podobno), člani družinske kateheze nam pripravljajo muzikal o Jezusovem življenju. Po tihem smo upali, da bi ob tej priliki lahko imeli tudi že blagoslov novega trga, vendar bo to ostalo za kdaj drugič. Program se bo začel s skupnim kosilom ob 13.00 in vse tja do večerne svete maše. Podrobnejše informacije boste lahko dobili v prihodnji številki Župnijskega lista. Vabljeni!

V ponedeljek zvečer ob 20.00 srečanje katehetov v pripravi na prihodnje veroučno leto.

V soboto zjutraj ob 7.00 odhod romarjev na naše farno romanje. Pot nas bo preko Brestovca in gradu Veliki Tabor vodila do Marije Bistrice, kjer je naš cilj. Kosilo imamo organizirano, vrnemo se v poznih večernih urah.

Prihodnja nedelja bo 22. navadna nedelja med letom – angelska nedelja. Med sveto mašo ob 10.00 bomo imeli krščevanje. Znova bomo obhajali sveto mašo ob 11.30. Pri vseh svetih mašah (razen pri maši ob 10.00) nas bo nagovorila s. Barbara Peterlin, ki je te dni med nami in ki jo vsako leto ob njenem obisku tudi finančno podpremo. Dar zanjo boste lahko oddali v škatlo zadaj pod korom. Ker je to hkrati tudi prva nedelja v mesecu, bo vaš redni dar pri pušci namenjen gospodarskim potrebam župnije. Iskrena hvala!