Avtor: zudomzale Objavljeno: 16. 09. 2019

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

Danes obhajamo nedeljo svetniških kandidatov. Zadaj pod korom si na panoju lahko ogledate življenje misijonarja Ignacija Knobleharja, ki se je rodil pred 200 leti in je nato deloval v Egiptu. Njegovi zapiski in zemljevidi so še dolga leta po njegovi smrti veljali za najbolj natančne smerokaze vsem kasnejšim raziskovalcem dežele ob Nilu. Radi se jim priporočajmo in molimo za naše svetniške kandidate

Dela na trgu se nadaljujejo, sedaj se je najavil tudi p. Rupnik. Trenutni dogovor je, da naj bi prišel delat 23. in 24. septembra. Upajmo, da bo vreme primerno in da ne bo potrebno prestavljat zadeve.

V tednu, ki je pred nami, bomo imeli z veroučenci sveto spoved, razen 1. in 2. razred, ki imata verouk po urniku.

V soboto, 21.9., bo v Stični vseslovensko srečanje mladih. Kdor od mladih bi želel iti z avtobusom, naj se prijavi pri g. župniku. Zadnji rok za prijave je sreda zvečer.

Kot ste lahko brali v župnijskem listu, bomo skrb za čistost župnijske cerkve letos malo razširili in razdelili še na druge. V to delo bomo skušali vključiti starše in otroke naše veroučne šole. Kot lahko vidite, smo v preteklem tednu očistili tlak v cerkvi, da bo tudi za naprej čiščenje lažje. Tako ste v soboto za čiščenje cerkve kot prvi na vrsti starši in otroci 8. razreda veroučne šole. Dobimo se ob 8.00 in verjamem, da bo cerkev ob večji udeležbi staršev hitro očiščena. Lepo vabljeni!

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov Župnijskega pastoralnega sveta.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine. Lepo vabljeni letošnji prvoletniki in tudi ostali mladinci! Pripravljali bomo dobitke za tombolo in srečelov, zato bo kakšen dodaten par rok zelo dobrodošel.

Prihodnja nedelja je 25. navadna nedelja med letom – Slomškova nedelja. Pri sveti maši ob 10.00 bodo sodelovali otroci in vzgojiteljice našega Vrtca Dominik Savio Karitas Domžale, ki nas po maši vabijo še na tržnico svojih izdelkov. Z nakupom lahko pomagate pri lažjem uresničevanju poslanstva vzgoje naših najmlajših otrok.

Od 12.30 dalje pa ste vsi lepo vabljeni na župnijski dan. Začnemo s skupnim kosilom, nato bodo sledile družabne igre za odrasle in otroke, tombola, srečelov, muzikal… Izkupiček celotne prireditve bo namenjen dokončanju del na trgu. Priporočamo se tudi za pecivo in piškote, da bomo naredili sladki kotiček. Lepo vabljeni!