Avtor: zudomzale Objavljeno: 30. 09. 2019

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče in Župnijski list.

Hvala vsem, ki ste preteklo nedeljo podprli delovanje našega Vrtca Dominik Savio, prav tako hvala vsem za pomoč in sodelovanje pri nedeljskem farnem dnevu. Žal nam je vreme nekoliko pokvarilo vzdušje, vendar upam, da smo se kljub vsemu imeli lepo.

Verjamem, da ste si zunaj pred cerkvijo že ogledali mozaik p. Marka Ivana Rupnika, ki so ga naredili v tem tednu. Prvi Jezusov čudež v Kani Galilejski je vesel dogodek in upam, da bo tudi celoten prostor kar največkrat služil v veselje nas vseh. Hvala vsem za podporo in pomoč.

Mesec oktober je mesec molitve rožnega venca. Vabljeni k molitvi ali osebno doma ali skupaj tukaj v cerkvi. Rožni venec bomo molili pol ure pred vsako sveto mašo.

V torek praznujemo dan celodnevnega češčenja. Maše bodo zjutraj ob 7.00, dopoldne ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Razpored molitvenih ur si oglejte v Župnijskem listu. Vsi lepo vabljeni k sklepu celodnevnega češčenja, ko bomo najprej zapeli litanije, prejeli blagoslov z Najsvetejšim in nato obhajali še sveto evharistijo. Izkoristimo to priložnost in izprosimo si milosti zase, za naše domače, našo župnijo in cel slovenski narod!

V župnišču že sprejemamo prijave za romanje v Sveto Deželo.

Prihodnjo nedeljo se začenja katehumenat – priprava odraslih na prejem zakramentov sv. krsta, obhajila in birme. Tečaj bo potekal v župniji Vir, več informacij lahko dobite na plakatu zadaj na oglasni deski. Če poznate koga, ki se za to zanima, mu posredujte to informacijo.

V sredo zvečer ob 20.00 sestanek za starše letošnjih birmancev. Pridite, da se dogovorimo vse potrebno za slovesnost svete birme.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldne bova duhovnika obiskovala naše bole in ostarele brate in sestre, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek zvečer ob 19.00 pevske vaje mladinskega pevskega zbora; ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

Prihodnja nedelja je 27. navadna nedelja med letom – žegnanjska nedelja. Dopoldne nas bo pri vseh svetih mašah nagovoril novomašnik Rok Pogačnik, ki je bil pred dvemi leti pri nas na praksi. Podelil nam bo tudi novomašni blagoslov. Ob koncu vseh svetih maš bomo imeli oferdarovanje za potrebe cerkve. Vaš dar bo namenjen za ureditev trga ob cerkvi.