Avtor: zudomzale Objavljeno: 9. 10. 2019

Na razpolago imate novo številko Družine in Odmeve z Goričice.

Danes obhajamo žegnanjsko nedeljoobletnico posvetitve daritvenega oltarja. Po končani sveti maši ste vsi lepo povabljeni k darovanju – ofru za gospodarske potrebe naše cerkve. Vaš dar bo šel za poplačilo stroškov za trg okoli cerkve. Hkrati je danes med nami tudi novomašnik Rok Pogačnik, ki je bil pred dvemi leti pri nas na praksi, sedaj pa deluje kot kaplan v župniji Ribnica.

Lepo vabljeni k molitvi rožnega venca vsak dan. V mesecu oktobru vsi lepo povabljeni, da bi radi vzeli v roke to molitev in z njo prosili milosti. Molimo lahko doma vsak zase, tukaj v cerkvi bomo molili pol ure pred vsako sveto mašo.

Danes se v župniji Vir začenja katehumenat – priprava odraslih na prejem zakramentov sv. krsta, obhajila in birme. Prvo srečanje bodo imeli danes po sveti maši ob 10. uri. Če poznate koga, ki bi rad prejel zakramente, mu posredujte to informacijo.

V župnišču že sprejemamo prijave za romanje v Sveto Deželo. Romali bomo v času prvomajskih praznikov (26.4.-3.5.). Cena romanja (če bo skupina polna) je 1.200€. Ob prijavi prinesite s seboj potni list, ki mora biti veljaven še celo leto 2020. Ob prijavi plačate akontacijo 250€, ostalo se potem lahko plačuje tudi po obrokih. Lepo vabljeni!

V tem tednu začenjamo intenzivno pripravo na slovesnost svete birme, ki jo bomo imeli čez 14 dni. V petek gremo z birmanci na duhovni vikend na Prežganje, ki ga zaključimo v nedeljo s sveto mašo ob 11.30. Vse birmance in njihove domače vam priporočam v molitev.

V torek zvečer po sveti maši prvo srečanje letošnjih Večerov na Goričici – verskega izobraževanja za odrasle. Letošnja tema bodo cerkvene zapovedi. Večere vodi g. Andrej. Lepo vabljeni k sodelovanju!

V petek ob 17.00 zbor birmancev pred veroučnimi učilnicami in odhod na duhovni vikend.

V petek ob 19.00 pevske vaje za mladinski zbor, zvečer redno srečanje mladinske skupine. S svojimi rednimi srečanje znova začenjajo odrasli skavti, ki v svoje vrste vabijo nove člane. Več si lahko preberete in ogledate na plakatu zadaj pod korom.

V soboto dopoldne cerkev čistijo starši birmancev. Začnemo ob 8.00, s seboj prinesite pribor za čiščenje.

Prihodnja nedelja je 28. navadna nedelja med letom - zaključek tedna za življenje. Program dogajanja čez celoten teden si lahko ogledate na oglasni deski.