Avtor: zudomzale Objavljeno: 9. 10. 2019

Župnijski dan

Župnijski dan je bil letos zaradi vremena na predvideno nedeljo za 14 dni prestavljen, tako da je potekal v nedeljo, 22. 9. 2019.

Začeli smo ga takoj po zadnji dopoldanski maši, s piknik kosilom, pri katerem nihče ni ostal lačen. Za odlične sladice po kosilu so poskrbeli odrasli skavti, ki jim kar dolgo ni zmanjkalo sladkih dobrot. Program se je nadaljeval z različnimi igrami, ki so se jih igrali tako odrasli kot otroci – od metanja podkev, šaha pa do lova na zaklad, ki so ga pripravili skavti, tudi Družinska kateheza je pripravila različne igre. Sledila je tombola, v kateri je šla glavna nagrada – kolo – v roke mladinki Evi. A tudi sicer je vsakdo lahko na srečelovu z nakupom srečke prišel do bolj ali manj uporabne nagrade.

Popoldne je popestril tudi odličen muzikal Družinske kateheze.

Župnijski dnevi so namenjeni združevanju, druženju in povezanosti župnije. Župljani se na njih lahko spoznavamo, se skupaj igramo in tudi tako gradimo skupnost, v kateri drug drugemu stojimo ob strani in smo si prijatelji, ne le neznanci, ki si med mašo zaželimo miru.