Avtor: zudomzale Objavljeno: 9. 10. 2019

Začetek veroučnega leta

V nedeljo, 8. septembra 2019, smo imeli pri maši ob 10.00 blagoslov šolskih torb in šolarjev oz. veroučencev.

S to sv. mašo smo začeli novo šolsko in veroučno leto. Župnik je že v oznanilih poudaril, da se bomo pri verouku trudili poglobiti naš odnos do Boga, do samega sebe in do bližnjega, predvsem pa smo povabljeni k večjemu sodelovanju v domačem župnijskem občestvu, saj skupaj ustvarjamo okolje, ki nam bo vsem pomagalo k boljšemu počutju in ustvarjalnemu vzdušju v naši župniji.

Pri maši pa smo prosili Boga za lep začetek novega veroučnega in šolskega leta ter da se bomo naučili čim več.

Župnik je blagoslovil vse torbe, ki so bile pred oltarjem, in potrebščine, ki so bile v njih.

Blagoslovil je tudi vse navzoče, še posebej otroke, starše in katehete, da bodo čim boljše prejeli ali pa predali znanje naprej.