Avtor: zudomzale Objavljeno: 14. 10. 2019

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

Hvala vsem, ki ste preteklo nedeljo pomagali sooblikovati župnijsko žegnanje. Hvala tudi za vaš dar, ki ste ga pri ofru darovali za potrebe cerkve.

Približuje se zahvalna nedelja, ko obhajamo tudi zakonce jubilante. Vse, ki ste ali še boste letos praznovali okroglo obletnico poroke (5, 10, 15, … let), vabimo, da se prijavite v župnišču in da se prvo nedeljo v novembru potem tudi skupaj poveselimo.

V tem tednu obhajamo devetdnevnico pred slovesnostjo svete birme. Vsak večer bomo pri večerni sveti maši ob 19.00 skupaj z birmanci, njihovimi starši in botri prosili za darove Svetega Duha. Tudi kot celotna župnija skupaj prosimo in molimo, da bi nas Sveti Duh vodil skozi življenje. Vsak večer bomo imeli gosta, ki nas bo nagovoril. Prav tako bo vsak večer tudi priložnost za sveto spoved.

V sredo zvečer ob 18.00 bo med nami birmovalec arhidiakon msgr. Franci Petrič. Srečati se želi z birmanci, njihovimi starši in botri. Vsi omenjeni se pravočasno zberemo tukaj v cerkvi. Med sveto mašo bo nato g. Petrič na razpolago za sveto spoved.

Vaje pred slovesnostjo svete birme bomo imeli v petek zvečer po devetdnevnici.

V sredo zvečer ob 20.00 redno srečanje članov ŽPS. Med nami bo gost arhidiakon g. Franci Petrič.

V sredo zvečer ob 20.00 so v veroučnih prostorih tudi pevske vaje za odrasli pevski zbor. Novi pevci lepo povabljeni!

V petek zvečer ob 20.00 začenja svoja srečanja 1. zakonska skupina. Medse vabijo nove člane. Starost zakoncev in število let zakonskega stanu nista omejena. Vabljeni pari, ki si želite skupne rasti v medsebojnem pogovoru in dopolnjevanju z ostalimi pari. Skupino spremlja duhovni pomočnik g. Andrej. Nekaj več informacij je napisanih zadaj na oglasni deski.

V petek ob 19.00 pevske vaje za mladinski zbor, zvečer redno srečanje mladinske skupine.

Prihodnja nedelja je 29. navadna nedelja med letom misijonska nedelja. V naši župniji pa bo ta nedelja v znamenju slovesnosti svete birme. Pri sveti maši ob 10.00 bo 44 mladih prejelo zakrament potrditve v veri. Prednji del cerkve bo rezerviran za birmance, botre in družinske člane birmancev. Vse prosim za upoštevanje navodil redarjev. Svete maše ob 11.30 ta dan ne bo. Hvala za razumevanje.