Avtor: zudomzale Objavljeno: 21. 10. 2019

Na razpolago imate novo številko Družine.

Danes obhajamo misijonsko nedeljo, ko se spominjamo vseh naših misijonarjev in misijonark širom po svetu, ki pomagajo ljudem v njihovih življenjskih stiskah in oznanjajo Jezusov evangelij. Za našo župnijo pa je današnja nedelja predvsem v znamenju slovesnosti svete birme. Še naprej z molitvijo in žrtvijo podpirajmo naših 44 letošnjih birmancev, njihovih botrov in domačih, da bodo radi živeli pod vodstvom Svetega Duha.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri pripravi današnje slovesnosti, od čiščenja cerkve do sodelovanja pri sveti maši.

Približuje se zahvalna nedelja (prva nedelja v novembru), ko se veselimo skupaj z našimi zakonci jubilanti. Vse, ki ste ali še boste letos praznovali okroglo obletnico poroke (5, 10, 15, … let), vabimo, da se prijavite v župnišču in da nato tudi skupaj praznujemo pri kosilu.

Vabimo vas tudi na prvomajsko župnijsko romanje v Sveto Deželo. V tednu od 26.4. do 3.5.2020 bomo poromali v glavne kraje Jezusovega življenja. Cena romanja je 1200€, ob prijavi plačate akontacijo, ostalo lahko potem po obrokih. Prijave že sprejemamo v župnišču, ob prijavi prinesite s seboj potni list, ki mora biti veljaven še vsaj do konca leta 2020.

V ponedeljek zvečer ob 20.00 priprava na krst za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka prihodnjo nedeljo.

V sredo zvečer ob 20.00 redne pevske vaje odraslega pevskega zbora. Vabijo nove člane, da se jim pridružite!

V petek bomo imeli spovedni dan pred praznikom Vseh svetih. Priložnost za sveto spoved bo od jutranje do večerne svete maše, na voljo bodo duhovniki iz naše dekanije. Razpored spovednikov že visi zadaj na spovednici.

V petek ob 19.00 pevske vaje za mladinski zbor, zvečer redno srečanje mladinske skupine.

Prihodnja nedelja je 30. navadna nedelja med letom. Po jutranji sveti maši bomo imeli krščevanje. Nabirka prihodnje nedelje bo namenjena za misijone. V nedeljo bo večerna sveta maša zaradi spremembe ure že ob 18.00, malo pozornosti zato ne bo odveč.