Avtor: zudomzale Objavljeno: 2. 11. 2019

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišča in Župnijski list.

Danes ponoči smo premaknili uro na zimski čas, zato se spreminja tudi ura večerne svete maše. Od sedaj naprej bodo ob 18.00. Zaradi tega se popoldan skrajšajo tudi uradne ure v župnijski pisarni: ponedeljek in petek, dopoldne: 8.00 – 10.00 ter popoldne: 17.00 – 17.45.

V tem tednu imajo otroci šolske in veroučne počitnice.

Danes in prihodnjo nedeljo boste lahko zunaj pred cerkvijo že kupili karte za dobrodelni koncert naše Župnijske Karitas, ki bo v petek, 8. novembra. Vabljeni!

Hvala vsem, ki ste preteklo nedeljo sodelovali in pomagali pri slovesnosti svete birme. Čeprav je birma ravno za nami, se bo kmalu začela priprava že za prihodnje leto. Ker je nekaj dosedanjih animatorjev zaključilo svojo animatorsko pot, iščemo in vabimo nove animatorje, ki bi birmance spremljali na njihovi poti priprave na sveto birmo. Več informacij dobite pri gospodu župniku.

Vaš dar, ki ste ga danes darovali v pušco, je namenjen za misijone.

Znova vabimo vse, ki v letošnjem letu praznujete okrogli jubilej zakonskega življenja, da se nam prihodnjo nedeljo pridružite pri skupnem praznovanju. Čas za prijavo je še do srede, 30.10.

Prav tako vabljeni na naše prvomajsko romanje v Sveto deželo. Več informacij dobite v župnijski pisarni.

V četrtek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre. Če bi kdo na novo želel pred prazniki obisk duhovnika, nam to sporočite v župnišče in se bomo dogovorili.

V petek obhajamo praznik Vseh svetih. Dopoldne bodo svete maše po nedeljskem razporedu. Slovesna sveta maša bo nato še ob 14.00, potem sledijo molitve na pokopališču. Približno ob 15.00 na starem pokopališču in ob 16.00 na novem pokopališču. Ob 18.00 sledi še molitev rožnih vencev za naše rajne. Večerne svete maše ta dan ni.

V soboto se spominjamo vseh vernih rajnih. Sveta maša bo zjutraj ob 7.00, dopoldne ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Radi molimo za naše pokojne.

Prihodnja nedelja je 31. navadna nedelja med letom – zahvalna nedelja. Pri vseh svetih mašah bomo zapeli zahvalno pesem ter se Bogu zahvalili za vse prejete darove letošnjega leta. Pri sveti maši ob 10.00 bo naša zahvala združena z zahvalo letošnjih zakonce jubilantov. Vaš dar prihodnjo nedeljo pa bo namenjen za gospodarske potrebe župnije.