Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 11. 2019

Farno žegnanje z novomašnikom Rokom Pogačnikom

Enega izmed večjih praznikov župnije Domžale predstavlja obletnica posvetitve cerkve, tako imenovano farno žegnanje. V domžalski župniji se od leta 1978 praznuje žegnanje na rožnovensko nedeljo, oziroma prvo nedeljo v oktobru, kar naj bi sovpadalo z obletnico župnije in posvetitve oltarja. To je za župnijo vesel in prazničen dan.

Nedelja, 6. oktobra 2019, je bila res vesela in praznična, saj je na dan farnega žegnanja sveto mašo ob osmi in deseti uri daroval novomašnik Rok Pogačnik, ki je bil pred dvema letoma na praksi v župniji Domžale. Novomašnik se je v pridigi dotaknil vsakega izmed navzočih, ne glede na starost. Vsak je prepoznal sebe, lahko tudi večkrat, saj se prevečkrat izgovarjamo in pregovarjamo o stvareh, ki so v življenju samoumevne in nujne. Ob koncu pridige nam je novomašnik podelil novomašni blagoslov ter se zahvalil vsem faranom, da so molili zanj, ko je bil v domžalski župniji na praksi in tudi takrat, ko je bil na Poljskem.

Ob koncu svete maše sta se Urška in Peter Pavli v imenu vseh faranov zahvalila novomašniku s skromnim darilom ter mu zaželela vse dobro v pastirski službi kaplana v župniji Ribnica.

po domzalec.si