Avtor: zudomzale Objavljeno: 2. 12. 2019

1. adventna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine.

Vstopili smo v adventni čas, ki je hkrati tudi začetek novega cerkvenega leta. V letošnjem adventnem času bi radi dali večji poudarek našemu medsebojnemu povezovanju. S tem namenom ste vse štiri adventne nedelje povabljeni na čaj pred cerkvijo: da se ustavimo, malo poklepetamo, se med seboj povežemo. Prvi dve adventni nedelji nam bodo skavti v nakup ponudili še koledarje, kadilo, oglje in voščilnice. Dar od voščilnic gre za pomoč s. Barbari in misijonu v Ukrajini, zato naj ne bo naša prva misel višina priporočenega daru, ampak pomoč najbolj ubogim.

Poleg druženja ob nedeljah bomo imeli v adventu še molitveno navezo: zadaj pod korom so listki, na katere lahko napišete molitveni namen, po katerem bomo potem molili pred vsako sveto mašo. Spredaj pred oltarjem pa lahko vidimo srce, kjer bo vsako nedeljo dodan en delček s posebnim poudarkom za tisti teden. V prvem tednu odpirajmo srce in roke do bližnjih, trudimo se lepo pozdravljat. Kratke razlage in spodbude lahko dobite tudi na listkih med tiskovino zadaj pod korom.

Hvala za hrano, ki jo danes prinašate v cerkev in ki jo bomo nato razdelili med pomoči potrebne. Tudi vaš današnji dar pri darovanju gre za Karitas, iskrena hvala! Gospodarsko nabirko pa bomo imeli prihodnjo nedeljo.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri izvedbi adventnega oratorijskega dne.

Vsak večer vabljeni k devetdnevnici pred praznikom Brezmadežne, hkrati pa danes začenja svoje adventno romanje Marijin kip. Zadaj pod korom je list za vpis, kdaj želite gostiti Marijo. Ponjo pridete na dan vpisa ob koncu večerne svete maše.

Za romanje v Sveto deželo je skupina že polna. Vseeno prosim vse, ki bi še želeli iti zraven, da se čim prej javite v župnišču, da lahko agenciji sporočimo, koliko je še interesa za morebitno drugo skupino oz. drugi avtobus.

Tudi Miklavž se je oglasil in pustil plakat, ki visi zadaj pod korom.

V ponedeljek zvečer ob 19.00 srečanje članov tajništva ŽPS.

V torek zvečer po sveti maši bo naslednji v seriji Večerov na Goričici. Tokratna tema bo druga cerkvena zapoved: bodi ob nedeljah in zapovedanih praznikih pobožno pri sveti maši. Ogledali pa si boste še film o Ein Karemu in Betlehemu. Lepo vabljeni!

V petek zvečer redno srečanje mladinske skupine.

Prihodnjo nedeljo bo na 2. adventno nedeljo – slovesni praznik Marijinega brezmadežnega spočetja. Zunaj pred cerkvijo boste lahko kupili voščilnice, koledarje, kadilo. Vsi lepo povabljeni tudi na čaj po sveti maši. Nabirka prihodnje nedelje bo namenjena za gospodarske potrebe. Iskrena hvala!