Avtor: zudomzale Objavljeno: 9. 12. 2019

2. adventna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine.

Danes praznujemo slovesni praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije. Marijo je Bog že v samem začetku obvaroval izvirnega greha, da je s tem pripravil pot za rojstvo našega Odrešenika Jezusa Kristusa.

Izziv drugega adventnega tedna je v besedi: PROSIM. Ne gre zgolj za prošnjo pri želji, da bi nekaj dobili. Gre za držo srca, ki se je sposobno ponižati in prositi drugega za pomoč ter s tem tudi priznati lastno nezadostnost in nepopolnost. Ker danes vedno bolj postajamo polni sami sebe in se zaradi tega zapiramo v odnosu do drugih, naj nas ta beseda spodbuja k ponižnosti in odpiranju drug drugemu. Spodbude lahko najdete na lističih zadaj med tiskovino.

Po maši vabljeni na čaj zunaj pred cerkvijo! Ob tem lahko še kupite voščilnice, koledarje, pratiko, oglje in kadilo za bližajoče se praznike. V župnišču pa naročniki že lahko dobite tudi Mohorjevo zbirko knjig.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo darovali za potrebe Karitas. Tako vaš dar v hrani kot tudi denarni dar bo šel v pomoč najbolj potrebnim. Bog vam povrni!

Hvala tudi za dar, ki ste ga danes darovali za gospodarske potrebe župnije.

Vse morebitne kandidate za romanje v Sveto deželo prosim, da se še v tem tednu javite v župnišču, da potem lahko sporočimo v agencijo, koliko je še interesentov.

V ponedeljek zvečer ob 19.00 srečanje staršev 2. razreda veroučne šole. Lepo vabljeni!

V sredo zvečer ob 20.00 redno srečanje članov ŽPS.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje odraslih skavtov. Mladi pa ste namesto svojega rednega srečanja povabljeni na dekanijsko srečanje mladih v Moravče. Zberemo se ob 18.45 pred župniščem.

V soboto ob 19.00 srečanje birmanskih animatorjev, ob 20.00 srečanje 2. zakonske skupine.

Prihodnja nedelja bo že 3. adventna nedelja. Po sveti maši vabljeni na čaj in prijetnemu druženju zunaj pred cerkvijo!