Avtor: zudomzale Objavljeno: 16. 12. 2019

3. adventna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine.

Hvala za dar, ki ste ga preteklo nedeljo darovali za gospodarske potrebe župnije.

Izziv tretjega adventnega tedna je v besedi: OPROSTI. Pred nami je teden spovedovanja, tako za otroke kot tudi za odrasle. Beseda OPROSTI (odpusti) ne velja zgolj v odnosu do Boga, temveč tudi do bližnjega. Priznati svojo napako, vzvišenost, trmo… ni tako enostavno, saj je potrebna ponižnost v srcu in pripravljenost, da popravimo storjeno škodo. Skušajmo v tem tednu živeti v medsebojni spravi in si dati možnost popraviti stvari tudi za nazaj.

V ponedeljek začenjamo z božično devetdnevnico. Vsak večer bomo prepevali: Kralja, ki prihaja, pridite molimo! Po cerkvi bomo nosili Marijino podobo in poslušali zgodbo treh zvezdic, ki se pripravljajo na Jezusovo rojstvo. Zlasti otroci in družine lepo povabljeni, da se tudi na tak način čim bolje pripravimo na skorajšnje rojstvo Jezusa Kristusa.

Kot rečeno, imamo z veroučenci v tem tednu sveto spoved, razen 1. in 2. razred, ki ima redna srečanja.

Po maši vabljeni na čaj zunaj pred cerkvijo!

V ponedeljek zvečer ob 19.00 priprava na krst za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka konec meseca.

V torek zvečer ob 17.00 blagoslov otrok iz vrtca Dominik Savio Karitas Domžale.

V petek imamo tukaj v cerkvi spovedni dan. Seznam spovednikov že visi zadaj na spovednici. Duhovnika bova v dopoldanskem času obiskala naše bolne in ostarele farane po domovih. Zvečer ob 18.00 bodo pri sveti maši sodelovali naši skavti, ki bodo med nas že prinesli betlehemsko luč miru. Lučko in sveče boste potem lahko dobili še vse dni do novega leta tukaj spredaj pred oltarjem. Ob 20.00 redno srečanje 1. zakonske skupine ter mladinske skupine.

V soboto čistijo cerkev starši in veroučenci 6. razreda veroučne šole. Dobimo se ob 8.00.

Prihodnja nedelja bo že 4. adventna nedelja. Po sveti maši vabljeni na čaj in prijetnemu druženju zunaj pred cerkvijo!