Avtor: zudomzale Objavljeno: 22. 12. 2019

4. adventna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče ter Župnijski list.

Hvala staršem in dvema veroučenkama iz 6. razreda, ki ste včeraj hitro in lepo očistili župnijski cerkev.

Hvala donatorjem in vsem, ki ste pomagali pri postavljanju božičnih dreves.

Izziv četrtega adventnega tedna je v besedi: HVALA. Še nekaj dni je do praznika Gospodovega rojstva. Naša zahvala je najprej namenjena Bogu, ki nam je dal svojega edinorojenega Sina, da bi se po Njem lahko zveličali. Zahvala gre Mariji, ki je sprejela poslanstvo Božje matere. Hvaležnost pa skušajmo živeti tudi v odnosu do bližnjih. Hvaležnost je kvaliteta srca, ki skupaj z dobroto dela človeka toplega in plemenitega.

Vabljeni k poglobljeni predvsem duhovni pripravi še teh nekaj dni pred božičem.

Veroučenci imajo verouk še v ponedeljek, nato pa imamo počitnice do praznika svetih treh kraljev.

Tudi danes po maši vabljeni na čaj zunaj pred cerkvijo!

V torek obhajamo prvi sveti večer. Dopoldan ob 10.00 bo sveta maša v Domu upokojencev Domžale. Zvečer ob 17.30 bomo imeli otroško božičnico ter mašo svetega večera. Ne pozabimo ta večer na blagoslov naših domov in stanovanj. Ob 23.30 bo tukaj v cerkvi božičnica - kratek program pred slovesno polnočno sveto mašo Gospodovega rojstva.

V sredo praznujemo praznik Gospodovega rojstva - BOŽIČ. Svete maše bodo po nedeljskem razporedu. Pri vseh svetih mašah bomo imeli ofer – darovanje za potrebe naše cerkve. Popoldan ob 16.00 bo tukaj v cerkvi še tradicionalni božični koncert Domžalskega komornega zbora. Lepo vabljeni!

V četrtek obhajamo god sv. Štefana, diakona in prvega mučenca. Sveta maša bo zjutraj ob 8.00, ob 10.00 in zvečer ob 18.00 ter ob 15.00 v MGC Bistrica. Pri vseh svetih mašah bomo imeli blagoslov soli.

V petek popoldan gremo z birmanci na ogled jaslic v Ljubljano. Zberemo se ob 15.30 na železniški postaji.

V soboto vsi lepo povabljeni na pot po Baragovi Ljubljani. Zberemo se ob 13.30 pred učilnicami oz. ob 14.00 v Ljubljani pred Rotovžem. Gremo z lastnim prevozom. Naša vodička Dominika nas že pričakuje!

V nedeljo praznujemo nedeljo Svete družine. Po vseh svetih mašah bomo imeli blagoslov otrok oz. družin. Po jutranji sveti maši bomo imeli tudi krščevanje.