Avtor: zudomzale Objavljeno: 18. 10. 2020

Znova smo se znašli v razmerah, ko smo omejeni v medsebojnem druženju in prostem gibanju. To vključuje tudi ukrep, da ne morete biti prisotni pri svetih mašah. Čeprav nam je ob tem težko, vzemimo to dobronamerno, da bi bili v kar največji meri obvarovani nevarnosti nalezljivega virusa. Ostanimo zdravi, vsem že okuženim pa želim čim hitrejše okrevanje in čim manj komplikacij. Podpirajmo drug drugega z molitvijo in dobrimi deli. Če kdo potrebuje kakšno pomoč, lahko pokličete tudi v župnišče in vam bom skušal pomagati. Pred časom sem vas že povabil, da bi spletli nekakšno mrežo, kjer bi bili povezani med seboj (da se 1x na teden pokličemo po telefonu). Odziva ni bilo nobenega, potrebe pa verjamem, da so vedno večje. Ne pozabimo drug na drugega!

Uradne ure v župnijski pisarni so še vedno po urniku oz. po dogovoru.

Prejem zakramenta svete spovedi in obhajila je možen po dogovoru z župnikom.

Cerkev je čez dan še vedno odprta za osebno molitev. Verski tisk je v cerkvi na ustaljenem mestu. Vzemite novo Družino in Župnijski list.

Hvala za vaš dar, ki ga lahko še vedno namenite za cerkev. Pod korom je škatla, kamor lahko daste svoj dar.

Hvala tudi za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za delovanje našega župnijskega vrtca Dominik Savio Karitas Domžale.

Sveto birmo, ki bi jo morali imeti v soboto, 17.10., smo po dogovoru s škofom birmovalcem prestavili na čas, ko bodo razmere bolj mirne in zdravju primerne.

Mesec oktober nas vabi k molitvi rožnega venca.

Verouk bomo v novih razmerah skušali vzpostaviti preko interneta. Srečanja vseh ostalih skupin so po dogovoru oz. odpadejo.

Danes obhajamo 29. navadno nedeljo med letom – misijonsko nedeljo. Spomnimo se naših misijonarjev, ki širom po svetu oznanjajo evangelij in ljudem pomagajo pri vsakodnevnih težavah.

V noči iz sobote na nedeljo bomo znova prestavili ure na zimski čas. V nedeljo bomo zato spali eno uro dlje.

Prihodnja nedelja bo 30. navadna nedelja med letom. Ob 10.00 bomo imeli prenos svete maše iz naše župnijske cerkve preko interneta. Sveto mašo si boste lahko ogledali na naši internetni strani.