Avtor: zudomzale Objavljeno: 31. 10. 2020

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče in Župnijski list. Cerkev je čez dan odprta, verski tisk lahko dobite na mizici zadaj pod korom.

Duhovniki vsak dan mašujemo po vaših mašnih namenih, žal pa verniki zaradi nevarnosti okužbe s korona virusom ne morete biti zraven. Hvala vsem, ki skrbite za nas duhovnike in nas podpirate na tak ali drugačen način.

Prejem svetega obhajila je možen ob nedeljah po končani sveti maši do 11.45. Ob vstopu v cerkev tiho sami pri sebi zmolite kesanje in očenaš, pristopite k obhajilu in nato odidite domov. V nekaterih župnijah so imeli kontrolo policije, koliko ljudi se je zbralo v cerkvi oz. pri obhajilu in če nas je več kot 10, smo že v prekršku.

Hvala za vaš dar, ki ga namenjate za cerkev. Zadaj pod korom je škatla, kamor lahko daste svoj dar.

Država je osnovnošolskim otrokom za en teden podaljšala šolske počitnice, pri verouku pa bomo v tem tednu že poslali kakšne naloge, razlage, navodila za delo naprej. Starše prosim, da spremljate elektronsko pošto in pomagate svojim otrokom pri duhovnem zorenju.

DOGODKI ČEZ TEDEN

Danes obhajamo praznik Vseh svetih. Popoldan ob 14.00 bo prenos svete maše in ob koncu maše še molitve za rajne in blagoslov. Vse molitve bomo opravili tukaj v cerkvi. Ob 18.00 ste vabljeni k skupni molitvi rožnega venca. Molitev boste lahko spremljali tudi preko interneta. Če je letos za nas same bolj varno, da ostajamo doma, naj naši pokojni ne bodo prikrajšani za našo molitev in spomin nanj. Obisk grobov pa pustimo za čas, ko bo bolj varno!

Jutri je praznik oz. spomin vseh vernih rajnih. Izjemoma bo tudi jutri zvečer ob 18.00 prenos svete maše preko interneta. Radi molimo za duše v vicah!

Petek in sobota sta prva v mesecu. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše ostarele in bolne brate in sestre po župniji. Če je kdo v prevelikem strahu glede okužbe in bi raje videl, da ta mesec obisk duhovnika preložimo, nam to sporočite v župnišče. Ste pa vsi lepo vabljeni, da doma v molitvi počastite Jezusovo in Marijino brezmadežno srce, zmolite litanije in prosite za blagoslov.

Prihodnja nedelja je 32. navadna nedelja med letom, zahvalna nedelja. Običajno smo se na to nedeljo zahvaljevali Bogu skupaj z zakonci jubilanti, letos bo to slavje moralo malo počakati. Se pa vsi skupaj zahvalimo Bogu za Njegov blagoslov in bližino v letošnjem letu!