Avtor: zudomzale Objavljeno: 23. 11. 2020

Kristus kralj

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče.

Vabljeni k spremljanju svetih maš ob nedeljah ob 10.00 preko naše internetne strani oziroma na Facebooku. Hvala vsem, ki ste preteklo nedeljo upoštevali navodila glede svetega obhajila. V cerkev vstopate skozi zadnja vrata tekoče po eden oz. po družinah in nato takoj zapustite cerkev pri stranskih vratih. Tako omogočite drugim, da lahko mirno prejmejo obhajilo tudi oni. K obhajilu lahko pristopite v času po maši do 11.45.

Pred nami je teden Karitas. Vsako leto smo v tem tednu zbirali hrano za Karitas. Tudi letos vas vabimo k tej akciji. Zadaj pod korom in pri izhodnih vratih lahko vzamete vrečke, v katerih lahko naslednjo nedeljo prinesete hrano za pomoči potrebne. V nedeljo bo zunaj pred cerkvijo stal naš župnijski kombi, pri katerem boste lahko oddali svoj dar.

Prav tako bo na 1. in 2. adventno nedeljo zunaj pri mozaiku možnost kupiti koledarje, kadilo in ostale potrebne stvari, kar bomo potrebovali za bližajoče se božične praznike. Tudi če bodo mogoče prazniki navzven okrnjeni glede praznovanja, to ne pomeni, da ne smemo praznovati v krogu družine, pokaditi in blagosloviti jaslic, koga razveseliti z voščilnico. Ko bost torej prihajali k obhajilu, lahko opravite tudi ta nakup.

Hvala za vaš dar, ki ga namenjate za cerkev. Zadaj pod korom je škatla, kamor lahko daste svoj dar. Iskrena hvala tudi za vaš dar danes, ki ga namenjate meni osebno. Kot sem izvedel, ste člani ŽPS in bralci beril sami šli v akcijo glede ofra za župnika, za kar se vam iskreno zahvaljujem.

Če bi kdo v času karantene potreboval kakšno pomoč, nam to sporočite v župnišče, saj so vam naši skavti pripravljeni priskočiti na pomoč.

Od četrtka zvečer do ponedeljka bo spodaj na parkirišču stal kontejner za star papir. Skavti vas vabijo, da papir pripeljete oz. jih pokličete in ga bodo prišli oni iskat. Telefonsko številko ste že lahko dobili v zadnjem Župnijskem listu.

Vabljeni k vpisu v seznam za romanje Marijine podobe v adventnem času.

DOGODKI ČEZ TEDEN

Danes goduje sv. Cecilija, zavetnica cerkvene glasbe. Vsem našim glasbenikom iskreno čestitam in se zahvaljujem za vso pomoč in sodelovanje pri svetih mašah čez celo leto.

Prihodnja nedelja bo 1. adventna nedelja, nedelja Karitas. Nabirka prihodnje nedelje je namenjena za delovanje Karitas. Iskrena hvala!