Avtor: zudomzale Objavljeno: 29. 11. 2020

1. adventna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče in Župnijski list.

Med tiskovino je tudi adventni koledar, ki so nam ga poslali z Misijonske pisarne in je namenjen bolj otrokom. Tudi tega lahko vzamete in se v družinah ob njem pripravljate na božične praznike.

Hvala vsem, ki ste danes prinesli in darovali hrano za Karitas. Zunaj pred cerkvijo stoji naš župnijski kombi, kamor lahko oddate svojo vrečko z živili. V imenu vseh sodelavcev Karitas in pomoči potrebnih se vam zahvaljujem. Zadaj pod korom je tudi škatla, kamor lahko oddate tudi svoj denarni dar za Karitas.

Vabljeni k spremljanju svetih maš ob nedeljah ob 10.00 preko naše internetne strani oziroma na Facebooku. Po maši lahko v času do 11.45 v cerkvi prejmete sveto obhajilo. Vstopate skozi zadnja vrata tekoče po eden oz. po družinah in nato takoj zapustite cerkev pri stranskih vratih. Tako omogočite drugim, da prav tako mirno prejmejo obhajilo.

Danes in prihodnjo nedeljo lahko zunaj pri mozaiku kupite razne koledarje, kadilo in ostale potrebne stvari za bližajoče se božične praznike.

Hvala za vaš dar, ki ga namenjate za cerkev. Zadaj pod korom je ves čas škatla, kamor lahko daste svoj dar.

Do ponedeljka bo spodaj na parkirišču še stal kontejner za star papir. Če imate možnost papir pripeljati sami, toliko boljše, sicer pokličite skavte in bodo prišli ponj.

Zadaj pod korom visi seznam za romanje Marijine podobe v adventnem času. Vsak večer ob 18.00 vas bo duhovnik pričakal tukaj v cerkvi, vam izročil Marijino podobo in vas blagoslovil. Marijin kip nato prinesete nazaj naslednji dan do 18.00.

Če ima kdo kakšno primerno smreko, ki jo ima namen posekati in bi jo bil pripravljen dati za božič za v cerkev oz. pred cerkvijo, se priporočamo.

DOGODKI ČEZ TEDEN

Petek in sobota sta prva v mesecu. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala bolne in ostarele v naši župniji. Če bi kdo ne želel obiska zaradi nevarnosti okužbe, nam to sporočite v župnišče. V petek dopoldne ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

Pobožnost prvega petka in prve soboto lahko opravite doma, tako da zmolite litanije Srca Jezusovega ali Matere Marije in se posvetite Jezusovemu in Marijinemu srcu.

Prihodnja nedelja bo 2. adventna nedelja, goduje sv. Nikolaj ali sv. Miklavž. Nabirka prihodnje nedelje je namenjena za gospodarske potrebe župnije. Iskrena hvala!