Avtor: zudomzale Objavljeno: 19. 12. 2020

4. adventna nedelja

Na razpolago imate novo božično dvojno številko Družine ter še nekaj drugih revij.

Vabljeni k nakupu druge knjige Zgodovina fare Domžale, ki jo je napisal France Bernik. Naročniki pridite tudi po zbirko Mohorjevih knjig za leto 2021.

Hvala za vaš dar, ki ga namenjate za potrebe župnije ali za nas duhovnike.

Opažam čuden pojav, da nekateri pridete v cerkev k obhajilu že ob 10.30 – torej sredi maše. To pomeni, da takrat niste pri sveti maši (ker ste na poti v cerkev) in nato samo pristopite k obhajilu. To ni tisto, kar nam dovolijo naši škofje, ki so jasno rekli, da v teh časih spremljamo sveto mašo doma po radiu, televiziji ali internetu ter nato pridemo k obhajilu. Samo tako ohranjamo svetost svete maše in obhajila.

V tem tednu je država sprostila določene ukrepe – tudi glede svetih maš, vendar so ob tem postavili takšne pogoje, da je to težko uresničevat. Celotna zadeva je vnesla kar nekaj zmede, zato so škofje vsak za svojo škofijo dali dodatne smernice, ki so predstavljene na posebnem listu. Za nas pa velja sledeče:

• Svete maše z ljudstvom bodo v tem tednu v ponedeljek, torek in sredo zjutraj in zvečer ter v četrtek zjutraj.

• V četrtek zvečer ob 18.00 bo prenos svete maše svetega večera po internetu, program se bo začel že ob 17.30. Ta maša je brez ljudstva – cerkev bo zaprta.

• Ob polnoči prenos svete maše po spletu, program se začne ob 23.40. Sveta maša bo brez ljudstva.

• Na božični dan prenos svete maše ob 10.00, maša bo brez ljudstva. Po sveti maši možnost prejema svetega obhajila do 11.45.

• V soboto, na praznik svetega Štefana, prenos svete maše ob 10.00, maša je brez ljudstva. Po maši možnost prejema svetega obhajila do 11.45. Zvečer ob 18.00 redna sveta maša – možnost prisotnosti vernikov.

• V nedeljo, 27. 12., prenos svete maše ob 10.00 – maša je brez ljudstva, po maši možnost prejema svetega obhajila do 11.45.

Prisotnost pri sveti maši (kadar je možno) je dovoljena samo zdravim ljudem, na predpisani razdalji 1.5 metra, obvezno razkuževanje rok. Ker bo povečan nadzor s strani države, če izpolnjujemo vse predpise, vam bolj svetujem, da svete maše spremljate od doma in se ne izpostavljate nevarnostim. Preteklo nedeljo smo že bili pod nadzorom policije, zato upoštevajmo vse predpise glede korona virusa. Tudi pri ogledu jaslic med prazniki najprej poskrbite za svojo varnost in zdravje!

Danes vam želijo zunaj pred cerkvijo naši skavti podariti Betlehemsko luč miru. V nadaljevanju pa jo boste nato lahko dobili tudi v cerkvi tukaj pred oltarjem.

DOGODKI ČEZ TEDEN

Smo v času božične devetdnevnice. V ponedeljek, torek in sredo zvečer ob 18.00 bo g. Andrej na razpolago za sveto spoved.

V torek dopoldan bova duhovnika še enkrat obiskala naše ostarele in bolne brate in sestre pred božičnimi prazniki.

V četrtek zvečer ne pozabimo na blagoslov naših domov in stanovanj.

Prihodnja nedelja bo nedelja Svete Družine ter god sv. Janeza evangelista. Prenos svete maše bo ob 10.00 – maša je brez ljudstva, po maši možnost za prejem svetega obhajila do 11.45.