Avtor: zudomzale Objavljeno: 27. 12. 2020

Sveta Družina

Na razpolago imate še nekaj izvodov božične dvojne številke Družine ter nov Župnijski list.

Hvala za vsa voščila ter razne pozornosti, ki smo jih bili deležni v župnišču v teh dneh. Hvala tudi za vaš dar, ki ga namenjate za potrebe župnije.

Hvala vsem, ki ste vsak po svojih močeh pomagali pri praznovanju božičnih praznikov. Bili so drugačni od vseh do sedaj, a vseeno upam, da duhovno bogati in doživeti.

Vabljeni k nakupu druge knjige Zgodovina fare Domžale, ki jo je napisal France Bernik. Naročniki pridite tudi po zbirko Mohorjevih knjig za leto 2021. Uradne ure v župnijski pisarni bodo v tem tednu samo v ponedeljek, v petek je namreč praznični dan.

Ta teden bo na pol praznični, na pol delavni. Smo v dneh božične osmine, otroci imajo šolske in veroučne počitnice, še vedno veljajo vsi zaščitni ukrepi pred korona virusom. V tem tednu boste lahko prisotni pri svetih mašah v ponedeljek, torek in sredo zjutraj in zvečer, v četrtek zjutraj ter v soboto zjutraj in zvečer. V četrtek zvečer, v petek dopoldan ter v nedeljo dopoldan bo prenos svete maše po internetu.

Prisotnost pri sveti maši (kadar je možno) je dovoljena samo zdravim ljudem, na predpisani razdalji 1.5 metra, obvezno je razkuževanje rok ter zaščitna maska čez usta in nos. Tudi pri ogledu jaslic upoštevajte ta pravila in poskrbite za svojo varnost in zdravje!

DOGODKI ČEZ TEDEN:

V četrtek zvečer obhajamo 2. sveti večer, ko bomo znova blagoslovili svoja stanovanja in domove ter prosili za varstvo in blagoslov.

V petek obhajamo praznik Marije, Svete Božje Matere – svetovni dan miru – začetek novega leta. Prenos svete maše bo ob 10.00. Hkrati je to tudi prvi petek v mesecu januarju. Zaradi prazničnega dne bova duhovnika bolnike in ostarele obiskovala en teden kasneje.

Sobota je prva v mesecu, vabljeni k posvetitvi Marijinemu srcu in k molitvi s prošnjo za prenehanje nevarnosti epidemije.

Prihodnja nedelja bo 2. nedelja po božiču, liturgično se spominjamo tudi praznika Jezusovega imena. Prenos svete maše bo ob 10.00 – maša je brez ljudstva, po maši možnost za prejem svetega obhajila do 11.45. Ker je to tudi prva nedelja v mesecu, vabljeni k darovanju za gospodarske potrebe župnije.