Avtor: zudomzale Objavljeno: 8. 02. 2021

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče ter Župnijski list.

Hvala za vaš dar, ki ga namenjate za potrebe župnije ali za nas duhovnike. Ker je danes prva nedelja v mesecu, je vaš današnji dar namenjen za gospodarske potrebe župnije.

Jutri (ponedeljek) praznujemo kulturni paznik – Prešernov dan, hkrati pa je tudi 35 let od smrti Matije Tomca, našega nekdanjega župnika. Zaradi znanih razmer letos ne moremo imeti kakšnega zunanjega dogodka pokojnemu Tomcu v spomin, se ga pa zato spomnimo v molitvi. Naj tudi pročelja naših hiš jutri krasijo slovenske zastave! Zaradi praznika v ponedeljek ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V četrtek praznujemo praznik Lurške Matere Božje, ki je hkrati tudi svetovni dan bolnikov. Bolezen in starost sta na poseben način povabilo biti blizu Jezusu skozi trpljenje in bolezen.

DOGODKI ČEZ TEDEN

Prihodnja nedelja bo 6. nedelja med letom, goduje sv. Valentin, duhovnik in mučenec. Zaenkrat nismo dobili še nobenih navodil, da se kakorkoli spreminja red v cerkvi glede svetih maš in prejemanja ostalih zakramentov. Ob 10.00 bo torej prenos svete maše po internetu – maša je brez ljudstva, po maši možnost za prejem svetega obhajila do 11.45.