Avtor: zudomzale Objavljeno: 15. 02. 2021

Na razpolago imate novo številko Družine, Misijonska obzorja in še nekaj drugih revij.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe župnije. Hvala tudi za vso ostalo podporo nam duhovnikom in naši župniji.

Čeprav se omejitve v širši družbi glede korone sproščajo, glede obhajanja svetih maš nismo dobili še nobenih drugačnih navodil, kot so veljala do sedaj. To pomeni, da so med tednom maše z ljudstvom dovoljene, ob nedeljah pa imamo ob 10.00 sveto mašo brez ljudstva, spremljate pa lahko prenos svete maše preko interneta in imate nato po maši možnost za prejem svetega obhajila.

Tudi glede verouka ostaja vse tako, kot smo imeli do sedaj. Ta teden torej še vedno verouk na daljavo.

Na pustni torek bomo imeli tako zjutraj kot zvečer po sveti maši litanije in molitev v zadoščenje za vse žalitve zoper Boga, svete osebe, Cerkev in dostojanstvo človeka, ki se po svetu zgodijo v teh dnevih pustnih norčij.

V sredo praznujemo pepelnico, začetek postnega časa. Duhovnik nam bo pri sveti maši potresel pepel po glavi in nas spomnil na našo minljivost. Vabljeni k obredu pepelenja. Vse odrasle nas ta dan veže strogi post, ko se odpovemo mesu in se le enkrat na dan do sitega najemo. Razmislimo tudi o tem, kaj bo naša postna akcija. Lahko kaj naredimo tudi v tej smeri, kako po končani korona krizi obnoviti našo pripadnost Kristusu, Cerkvi in župniji.

Ob petkih smo v postnem času običajno molili križev pot, prav tako ob nedeljah popoldan. Letos to zaenkrat še ni dovoljeno. Vsi pa ste lepo vabljeni ob petkih zvečer ob 19.30, da preko interneta na naši župnijski strani sodelujemo pri molitvi križevega pota, ki ga bodo pripravile različne skupine iz naše župnije. Torej na istem mestu, kot spremljate sveto mašo, bo tudi molitev križevega pota. Lepo vabljeni!

DOGODKI ČEZ TEDEN

Prihodnja nedelja bo 1. postna nedelja, goduje sv. Peter Damiani, škof in cerkveni učitelj. Ob 10.00 prenos svete maše po internetu – maša je brez ljudstva, po maši možnost za prejem svetega obhajila do 11.45.