Avtor: zudomzale Objavljeno: 16. 08. 2021

Marijino vnebovzetje

Na razpolago imate novo številko Družine.

Danes praznujemo slovesni in zapovedani praznik Marijinega vnebovzetja – veliki šmaren, za našo župnijo tudi patrocinij – godovni dan župnije. Naša župnijska cerkev je posvečena skrivnosti Marijinega vnebovzetja, kar je upodobljeno tudi na sliki nad glavnim oltarjem. Bodimo Bogu hvaležni za vse milosti, ki nam jih je naklonil na tem svetem kraju in se radi priporočajmo in izročajmo naši nebeški Materi Mariji. Danes bomo tudi obnovili posvetitev našega naroda Mariji ter s tem obnovili svojo pripadnost Božji Materi. Naj nas Marija vedno spremlja in varuje na naši življenjski poti. Ob koncu svete maše bomo imeli tudi darovanje – ofer za potrebe župnije. Tisti, ki ste zunaj, pa bo do vas prišel pobiralec s pušco. Iskrena hvala za vaš dar!

V tem tednu bom župnik odsoten, ker grem na redne duhovne vaje. Za vse nujne zadeve se obrnite na g. Andreja.

Kot lahko vidite, je sedaj pri večernih svetih mašah oznanjenih več mašnih namenov. V Župnijskem listu ste že lahko prebrali, da imamo novega duhovnega pomočnika g. Gregorja Luštreka, ki bo ob ponedeljkih, torkih in sredah maševal po naših namenih. Ob torkih mašuje v Domu upokojencev Domžale, ponedeljek in sreda pa bo maševal ali tukaj pri nas ali na Brdu, kjer živi. Upajmo, da se nam bo lahko tudi sam kmalu predstavil in s tem postal vsem bolj poznan. Občasno bo pri nas maševal tudi ob nedeljah zvečer, preostale dneve pa pomaga v župniji Brdo, od koder sedaj pokrivajo tudi župnijo Češnjice.

Vabljeni na naše župnijsko romanje, ki ga bomo imeli v začetku septembra. Prostih je še 10 mest, zato s prijavo ne čakajte do zadnjega dne.

V ponedeljek praznujemo god sv. Roka. Sv. Rok je eden od priprošnjikov v sili, zlasti zoper nalezljive bolezni – torej zelo aktualen sedaj v tem času. Po stari tradiciji bomo imeli jutranjo sveto mašo zunaj pri kapelici – lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 21. navadna nedelja med letom in praznik Device Marije Kraljice. Svete maše bodo po počitniškem nedeljskem razporedu.