Avtor: zudomzale Objavljeno: 20. 09. 2021

Na razpolago imate novo številko Družine in še nekaj drugih revij.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za delovanje sester v Ukrajini. V imenu sestre Barbare in vseh, ki jim bodo lahko sestre pomagale, se vam iskreno zahvaljujem.

Ta teden je bil v znamenju priprav na slovesnost svete birme, ki jo imamo danes. Hvala vsem, ki ste pomagali pri celotnem dogajanju. Hvala tudi staršem, ki ste že preteklo nedeljo čistili cerkev in vsem, ki ste v teh dneh molili za naše birmance, njihove družine in mlade na splošno.

Danes v naši župniji potekajo volitve v novi sestav Župnijskega pastoralnega sveta. Svoje predloge, koga bi imenovali v ta posvetovalni organ, lahko napišete na liste, ki jih najdete zadaj na mizici. Prosim vas za sodelovanje, saj duhovniki vedno težje opravimo vse pastoralno delo, ki se kaže na terenu in bo v prihodnje še težje. Župnijski pastoralni svet je namenjen točno temu, da je v pomoč župniku pri zaznavanju potreb med ljudmi, odgovarjanju na te potrebe in pri iskanju še drugih ljudi, ki bi lahko prevzeli kakšno skrb. V ŽPS lahko voli in je izvoljen vsak, ki je že dopolnil 16 let, je član našega župnijskega občestva in živi s Cerkvijo. Izpolnjene liste z vašimi predlogi prinesite nazaj prihodnjo nedeljo in na podlagi predlogov bomo nato oblikovali novi sestav ŽPS.

Za sodelovanje v cerkvi se od tega tedna naprej zahteva pogoj PCT (preboleli, cepljeni, testirani). Ta pogoj od nas zahteva država, Bog pa nas vabi k uresničevanju zapovedi ljubezni do bližnjega in do sebe – da ne ogrožamo svojega zdravja in zdravja naših bližnjih. Na vratih cerkve vas bo kontrolirala vaša vest in 5. Božja zapoved: ne ubijaj. Dajmo torej cesarju, kar je cesarjevega in Bogu, kar je božjega!

Danes obhajamo 25. navadno nedeljo med letom - nedeljo svetniških kandidatov za našo metropolijo. Letos je posebej izpostavljen misijonar Andrej Majcen. Osrednja slovesnost bo danes popoldan v Ljubljani na Rakovniku, ko bo ob 15.00 molitvena ura in nato sveta maša. Lepo vabljeni k tej slovesnosti.

V tem tednu nadaljujemo z rednim veroukom za vse skupine. Tudi z ministranti imamo svoja redna srečanja ob petkih ob 15.00, prav tako začenjamo z mladinsko skupino ob petkih zvečer ob 20.00. Lepo vabljeni fantje v ministrantske vrste, mladinci pa na mladinska srečanja!

Prihodnja nedelja je 26. navadna nedelja med letom – Slomškova nedelja. Prihodnjo nedeljo prinesite nazaj izpolnjene kandidatne liste za ŽPS, oddali jih boste lahko zadaj v škatlo. V nedeljo popoldan ob 14.00 bomo imeli v Ihanu dekanijsko srečanje ministrantov, tekmovali bomo v znanju pri kvizu in v nogometu. Ministranti, javite se pri g. župniku!