Avtor: zudomzale Objavljeno: 28. 09. 2021

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče in Župnijski list.

Hvala vsem, ki ste preteklo nedeljo pomagali pri lepem praznovanju slovesnosti svete birme.

Ena generacija birmancev je zaključila s pripravami, vendar bomo takoj začeli z novo generacijo. Mladi, ki bi bili pripravljeni biti birmanski animatorji naslednji generaciji birmancev, naj se oglasijo pri gospodu župniku.

Danes prinašate nazaj volilne lističe oz. predloge za članstvo v novem sestavu Župnijskega pastoralnega sveta. Liste lahko oddaste zadaj pod korom v skrinjico, ki je tam pripravljena. Če kdo želi, lahko tudi danes še vzame prazen list in napiše svoje predloge, vendar naj list izpolni tukaj in ga potem takoj odda v skrinjico. Naj bo to res naša skupna skrb za dobrobit celotne župnije.

V petek je za našo župnijo poseben dan – dan celodnevnega čaščenja Najsvetejšega. Čez cel dan ste povabljeni, da bi z molitvijo častili Jezusa v Najsvetejšem zakramentu. Svete maše bodo zjutraj ob 7.00, dopoldan ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Vmes bodo ure molitev po razporedu, kot je zapisano v novi številki Župnijskega lista. Zvečer bomo najprej zapeli pete litanije in prejeli blagoslov z Najsvetejšim ter nato imeli še slovesno sveto mašo. Lepo vabljeni!

V petek vstopamo v mesec oktober, ki je mesec molitve rožnega venca. Lepo vabljeni k tej molitvi pred vsako mašo tukaj v cerkvi ali k molitvi posamezno ali v družini doma. Naj nas molitev povezuje med seboj in nas odpira delovanju Boga!

Danes obhajamo 26. navadno nedeljo med letomSlomškovo nedeljo. Popoldan ob 14.00 je v Ihanu dekanijsko srečanje ministrantov.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k zakramentu svete spovedi. V petek bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji, vendar bo ura obiska lahko malo spremenjena (zaradi celodnevnega čaščenja v cerkvi). Prosimo za razumevanje. Iz istega razloga v petek tudi ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek zvečer ob 20.00 bo redno srečanje mladinske skupine. Mladi lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja je 27. navadna nedelja med letom – rožnovenska nedelja. Za našo župnijo pa je to tudi žegnanjska nedelja, ko se spominjamo posvetitve daritvenega oltarja oziroma celotne cerkve. Slovesne svete maše bodo po običajnem nedeljskem razporedu, ob koncu vsake svete maše bomo imeli tudi ofer za potrebe domače cerkve. Iskrena hvala!