Avtor: zudomzale Objavljeno: 20. 11. 2021

Kristus kralj

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

Hvala katehistinji Marjeti in še eni mamici, ki sta včeraj v imenu celega 7. razreda počistili cerkev.

Pred nami je še zadnji teden cerkvenega leta, prihodnja nedelja bo že 1. Adventna nedelja. Zadaj pod korom bo tabela, kamor se boste lahko vpisali kot gostitelji Marijine podobe za en dan v adventu. Da bi spodbudili molitev od Marijini podobi, predvsem pa k večji medsebojni povezanosti, bosta letos po župniji potovala dva Marijina kipa, da bi tako kar čim večje število družin lahko gostilo nebeško mater Marijo. Lepo vabljeni k sodelovanju! Več o adventni akciji si lahko preberete v novem Župnijskem listu.

V ponedeljek goduje sveta Cecilija, zavetnica cerkvenega petja. Pri večerni sveti maši bodo sodelovali naši pevci, ki se jim ob tej priliki tudi zahvaljujemo za njihovo vestno sodelovanje in sooblikovanje bogoslužja tukaj v cerkvi. Po maši bi zunaj pred cerkvijo postregli s čajem in kakšnim pecivom, zato se priporočamo za pecivo.

Če bo možno, bomo v soboto skušali izvesti adventni oratorijski dan. Zaradi razmer bo tokrat sistem malo drugačen. Delali bom samo adventne venčke, otroci pa bodo prihajali po triadah samo za eno uro: ob 9.00 tretja triada, ob 10.00 druga triada in ob 11.00 prva triada ter predšolski otroci. Prinesite s seboj obod za adventni venec, okraske in svečke. Tudi starši lepo vabljeni zraven. Če nam bo vreme dopuščalo, bomo vse delali zunaj, da zmanjšamo nevarnost okužbe. Lepo vabljeni!

V ponedeljek zvečer ob 18.00 slovesna sveta maša na čast sveti Ceciliji, sodelujejo naši pevci. Lepo vabljeni tudi ostali!

V torek zvečer ob 18.30 vabljeni na Večere na Goričici. Tokratna tema bo: čaščenje svetega Jožefa skozi zgodovino.

V sredo zvečer ob 19.00 srečanje animatorjev za adventni oratorijski dan. Zlasti lanskoletni birmanci lepo vabljeni med animatorje!

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

V soboto dopoldan ob 9.00 adventne delavnice – izdelovanje adventnih venčkov.

Prihodnja nedelja bo že 1. adventna nedelja, začetek novega cerkvenega leta. Pri vseh svetih mašah bomo blagoslovili adventne venčke. 1. adventna nedelja pa je tudi nedelja Karitas. Vsako leto na to nedeljo zbiramo hrano za pomoči potrebne. Vrečke s hrano lahko prinesete pri vsaki sveti maši sem v cerkev k stranskemu oltarju ali pa jo odložite že zunaj pri stranskem vhodu v kombi, ki bo tam parkiran. Tudi nabirka te nedelje je namenjena delovanju Karitas. Iskrena hvala za vaš dar! Odrasli skavti bodo zunaj pred cerkvijo prodajali voščilnice in koledarje za leto 2022. Vabljeni!