Avtor: zudomzale Objavljeno: 29. 11. 2021

1. adventna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za župnika. Nabirka današnje nedelje je za pomoč najbolj potrebnim – za Karitas. Hvala tudi za vaš dar v obliki hrane, ki ste ga danes prinesli sem v cerkev ali odložili že zunaj v kombi. Vso zbrano hrano bomo razdelili med naše prosilce pomoči.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri izvedbi adventne delavnice izdelovanja adventnih venčkov, zlasti animatorjem in odraslim skavtom.

Vstopamo v adventni čas. Naj bo ta čas res priložnost za večjo medsebojno povezanost znotraj družin, da smo pozorni na stiske in težave drug drugega, si med seboj pomagamo, molimo drug za drugega. Naj se Kristus najprej rodi v naših srcih! Z veroučenci bomo adventno akcijo razdelili in razložili pri uri verouka.

Zadaj na oglasni deski že visi list, kamor se lahko vpišete kot gostitelji Marijinega kipa za en dan v adventnem času. Vsak dan ob koncu večerne svete maše prevzamete Marijino podobo in jo nato naslednji dan do večerne svete maše prinesete nazaj. Naj nas Marija povezuje in usmerja k Jezusu.

Iščemo božično drevo. Če ima kdo kakšno primerno smreko ali jelko, ki jo ima namen podreti in jo je pripravljen podariti za v cerkev ali pred cerkvijo, jo z veseljem sprejmemo. Oglasite se v župnišču.

Danes in prihodnjo nedeljo vas bodo zunaj pred cerkvijo pričakali naši odrasli skavti, ki vam v nakup ponujajo koledarje, kadilo, oglje in voščilnice za božične praznike. Denar od voščilnic gre za s. Barbaro v Ukrajini. Hkrati pa ste vsi lepo povabljeni, da se ustavite zunaj pred cerkvijo na kozarčku čaja, da s tem znova oživimo našo medsebojno povezanost in pripadnost župniji.

V ponedeljek zvečer pri sveti maši začetek devetdnevnice pred praznikom Brezmadežne Device Marije. Lepo vabljeni vsak večer k sveti maši!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter k prejemu zakramenta svete spovedi. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše ostarele in bolne brate in sestre po župniji, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

V soboto zvečer ob 19.00 srečanje birmanskih animatorjev.

Prihodnja nedelja bo 2. adventna nedelja. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Na odplačilo še čaka dolg, ki ga imamo do škofije, ko smo gradili trg ob cerkvi. Iskrena hvala za vaš dar!