Avtor: zudomzale Objavljeno: 19. 12. 2021

4. adventna nedelja

Na razpolago imate novo dvojno božično številko Družine, Župnijski list in še nekaj drugih revij.

V Župnijskem listu je zapisanih tudi nekaj besed o obhajilu v zimskem času.

Hvala staršem in veroučencem 6. razreda, ki so včeraj tako hitro počistili našo župnijsko cerkev.

Po novem zakonu so od letos naprej tudi posamezne župnije upravičene do 1% naše dohodnine. To je delež, s katerim lahko sami razpolagamo, komu ga namenimo. Tako med tiskovino zadaj na mizici najdete obrazec, ki ga izpolnite in pošljite v Ljubljano na Finančni urad, lahko pa tudi prinesete v župnišče in bomo potem v vašem imenu dostavili v Ljubljano. Edino paziti moramo na rok za oddajo obrazcev, saj to lahko naredimo samo do konca leta. Izpolnjen obrazec torej lahko prinesete v župnišče do četrtka, 30. 12. Več o tem si lahko preberete v novi številki Župnijskega lista. Lepo vabljeni, da tudi na tak način podprete delovanje naše župnije. Iskrena hvala!

Pred nami je še zadnji teden adventnega časa. Otroci imajo ta teden še verouk. Vsak večer vabljeni k božični osemdnevnici in poglobljeni duhovni pripravi na praznike. Kolikor bo možno, bo v tem tednu vsak večer med sveto mašo tudi še priložnost za sveto spoved.

Prosimo vas, da tudi med prazniki upoštevamo pravila, ki nas vežejo v boju proti covidu. Ohranjajmo medsebojno razdaljo, razkužujmo si roke, pazimo na zdravje. Če je kdo bolan, naj raje preventivno nekaj dni ostane doma, da s tem ne ogroža sebe in ne drugih. Med prazniki bomo imeli znova prenos svetih maš po spletu:

• petek, 24.12., ob 17.30
  • petek, 24.12., ob 23.30
  • sobota, 25.12., ob 10.00
  • nedelja, 26.12., ob 10.00

Na tak način bodo lahko z nami tudi tisti, ki so sedaj doma, obenem s tem tudi nekoliko sprostimo prostor še za druge ljudi, v cerkev pa lahko pridemo takrat, ko je pri maši manj ljudi.

Vabljeni tudi na ogled evangeličanske cerkve in razstave Zlata sled v Ljubljani. Vabi nas naša vodička Dominika, več o tem si lahko preberete v Župnijskem listu.

V torek dopoldan bova duhovnika znova obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji.

V torek zvečer ob 18.30 bo v veroučnih učilnicah naslednji v sklopu Večerov na Goričici. Tokratna tema bo: sv. Jožef – mož tišine; ogledali pa si boste tudi film o Betlehemu. Lepo vabljeni!

V petek obhajamo prvi sveti večer. V petek dopoldan bodo še uradne ure v župnijski pisarni, popoldan pa ne več. Popoldan ob 15.00 (in ne ob 16.00, kot je narobe zapisano v Župnijskem listu) bo sveta maša v MGC Bistrica. Zvečer ob 17.30 se bo tukaj v cerkvi začel program otroške božičnice s petjem, nato ob 18.00 sledi maša svetega večera. Ne pozabimo na blagoslov doma v tem večeru. Ob 23.30 bo v cerkvi pevski program pred polnočnico ter nato ob 24.00 slovesna sveta maša Gospodovega rojstva. Kot rečeno, bo prenos iz cerkve po internetu ob 17.30 in ob 23.30.

V soboto obhajamo praznik Jezusovega rojstva - božič. Svete maše bodo po nedeljskem razporedu, ob koncu vseh svetih maš bomo imeli ofer/darovanje za potrebe župnije. Hvala za vaš dar, s katerim bomo skušali odplačati vsaj nekaj dolga še iz časa gradnje trga ob cerkvi. Sveta maša ob 10.00 bo prenašana po internetu, lahko nas spremljate na Facebook profilu oz. na internetni strani naše župnije.

Prihodnja nedelja bo nedelja Svete družine ter praznik sv. Štefana, diakona in prvega mučenca. Pri vseh svetih mašah bomo blagoslovili sol, ki jo boste lahko nato vzeli domov. Na nedeljo svete Družine imamo tudi blagoslov družin in nato po maši še možnost posamičnega blagoslova vsake družine. Lepo vabljeni! Sveta maša ob 10.00 bo prenašana tudi po internetu.