Avtor: zudomzale Objavljeno: 24. 01. 2022

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili našemu duhovnemu pomočniku g. Andreju.

Včeraj naj bi cerkev čistili starši in veroučenci 5. razreda veroučne šole. Verjamem, da so vmes takšni, ki imajo opravičljiv razlog, da jih ni bilo. Da pa bi bili vsi takšni, pa težko verjamem. Prišel ni namreč nihče…

Zaradi velikega števila otrok v karanteni in tudi velike nevarnosti za okužbo s korona virusom bomo naslednjih 14 dni celoten verouk izvajali na daljavo. Vsak katehet bo svojemu razredu sporočil, kako bo potekalo delo v tem času.

V župnišču še vedno pobiramo naročila za verski tisk za leto 2022. Prav tako lahko v župnišču že kupite 4. knjigo o Francu Berniku, dobili smo tudi že nekaj ovitkov, ki pripadajo zraven vseh štirih knjig. Vabljeni k nakupu!

V torek se začne teden molitve za edinost kristjanov. Geslo letošnjega tedna molitve je: Videli smo, da je vzšla njegova zvezda, in smo se mu prišli poklonit. Vsak dan bomo pri sveti maši poslušali kratko razmišljanje ter molili za edinost med vsemi kristjani. Lepo vabljeni, da vsi skupaj molimo in delamo v ta namen.

Zaradi nenehnih vlomov in kraj denarja iz nabiralnikov smo v tem tednu v cerkvi montirali nadzorne kamere. Ko bo naslednjič vlomljeno, bomo storilca poiskali na posnetku in ga obelodanili. Kdor pride v cerkev z namenom, da bi molil, naj ga to ne vznemirja. Barabe pa naj raje ostanejo zunaj.

Gimnazija Želimlje vabi učence in njihove starše na virtualni dan odprtih vrat, ki bo v soboto, 22. januarja. Predstavili bodo življenje na gimnaziji in v dijaškem domu. Program se bo na spletni strani Gimnazije Želimlje začel ob 10. uri in predvidoma končal ob 12.00. Vabljeni!

V sredo zvečer ob 20.00 redno srečanje članov Župnijskega pastoralnega sveta.

V petek zvečer ob 20.00 odpade redno srečanje mladinske skupine.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje 1. zakonske skupine.

Prihodnja nedelja bo 3. nedelja med letom – nedelja Božje besede. Pred vsako sveto mašo bomo imeli v nedeljo pol ure branja Svetega pisma. Lepo vabljeni, da se na tak način udeležimo svetopisemskega maratona.