Avtor: zudomzale Objavljeno: 31. 08. 2014

Oznanila 22. nedelja med letom

V branje vzemite novo številko Družine in Ognjišča. Za vse veroučence je na razpolago tudi poseben list z vsemi podatki glede novega veroučnega leta. Poleg informativnega lista vzemite še obrazec za prijavo. Za vpis v prvi razred je poseben kartonček, za vse ostale razrede je kartonček drug.

Z obnovo centralnega ogrevanja počasi napredujemo. V tem tednu nas čaka polaganje izolacije in estrihov. Števec za vodo smo že prestavili, čakamo še na papirje za prestavitev električnega priključka. Kdor ima čas, lepo povabljen v torek, da bi očistili celotno klet in jo pripravili za nadaljnje delo.

Hvala vsem, ki ste v tem tednu prišli in pomagali počistiti veroučne prostore.

V tednu, ki je pred nami, bomo imeli vpis k verouku. Vpis bo potekal ob urah, kot je zapisano v posebni zgibanki. Prosim vas, da ob vpisu upoštevate tudi ostale stvari, kar je tam napisanega.

S ponedeljkom se v župnijskem uradu spreminjajo uradne ure. Od sedaj naprej torej ob ponedeljkih in petkih dopoldan od 8.00 do 10.00 ter popoldan od 17.00 do večerne svete maše.

Mlade prosim, da se prijavite pri župniku na vseslovensko srečanje mladih, ki bo v Stični v soboto, 20.septembra. V župnišču tudi že zbiramo prijave za avtobus za na Brezje v soboto, 13.9., ko bo tam molitveno srečanje za nove duhovne poklice.

V župnijskem vrtcu Karitas Dominik Savio imajo še nekaj prostih mest za otroke, rojene med leti 2010-2013. Zainteresirani naj se oglasijo v pisarni vrtca.

Dogodki med tednom

Ponedeljek zvečer ob 20.00 srečanje uredniškega odbora za Župnijski list.

V torek popoldne ob 15.00 je sveta maša v D.U.D..

Petek je prvi v mesecu, dopoldne bom obiskoval bolnike, zato takrat ne bo uradnih ur. Vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter prejemu zakramenta svete spovedi.

V soboto je srečanje slovenskih in hrvaških vernikov v Ludbregu. Če bi kdo šel, se lahko prijavi v župniji Mengeš.

Prihodnjo nedeljo praznujemo angelsko nedeljo, ki bo za našo župnijo tudi katehetska nedelja. Pri sveti maši ob 10.00 in ob 11.30 bomo blagoslovili šolske torbe, ki jih boste otroci ta dan prinesli s seboj k sveti maši. Sodelovali bodo tudi vsi letošnji kateheti naše veroučne šole.

Pri sveti maši ob 10.00 bosta v službo izrednih delivcev obhajila postavljena dva kandidata: Dominik Strehar ter Marko Rusjan.

Popoldan ob 16.00 pa nas vabijo, da bi se podali peš v Mengeš. V ustanovnih listinah župnij, ki so nastale iz mengeške prafare naj bi pisalo, da naj bi se vsako leto iz teh župnij udeležili procesije za Sveto Rešnje telo. Ker pa smo takrat doma aktivni, je sedaj prišla pobuda, da bi se vsako leto na angelsko nedeljo organiziralo takšno romanje, v Mengšu pa bi imeli krajše molitveno bogoslužje z litanijami. Kdor želi, iskreno povabljeni!