Avtor: zudomzale Objavljeno: 28. 09. 2014

Oznanila 26. nedelja med letom

V branje vzemite novo številko Družine ter Ognjišče.

V kleti hitimo z deli. Zapiramo luknje na eni strani župnišča, urejamo hidroizolacijo na drugi strani, vmes nadaljujemo z montažo ogrevalnega sistema. Hvala vam za vašo podporo. Prihodnja nedelja je prva v mesecu, dar te nedelje bo šel za poplačilo računov pri obnovi centralnega ogrevanja.

V tednu, ki je pred nami, bo večina stvari podrejenih neposredni pripravi na slovesnost svete birme, ki bo prihodnjo nedeljo. Z birmanci se bomo srečevali vsak večer pri večerni sveti maši, saj bomo imeli birmansko devetdnevnico, poleg tega pa bodo v pripravi na birmo še sledeče zadeve:

• ponedeljek zvečer ob 18.00 srečanje z birmovalcem za birmance, starše in botre;
  • torek zvečer ob 20.00 srečanje za botre;
  • četrtek zvečer od 18.30 dalje: priložnost za sveto spoved pred birmo, spoveduje g. Janez Rus
  • petek zvečer po maši vaje birmance v pripravi na birmo. Tudi botri lepo vabljeni na vaje.
  • nedelja ob 10.00: slovesnost svete birme. Prosim, da upoštevate navodila redarjev glede sprevoda v cerkev kot tudi prostora v klopeh znotraj cerkve.
  • sveta maša ob 11.30 prihodnjo nedeljo ODPADE.

V sredo imamo v naši župniji dan celodnevnega češčenja svetega Rešnjega telesa in krvi. Razpored češčenja si lahko ogledate na listu zadaj pod korom. Pri jutranji sveti maši ob 8.00 bomo somaševali dekanijski duhovniki, ker imamo ta dan v naši župniji redno mesečno konferenco. Sveta maša bo še ob 10.00 ter zvečer ob 19.00 z litanijami in slovesnim blagoslovom. Lepo vabljeni, da z molitvijo počastimo Jezusa v Najsvetejšem zakramentu.

Na mizici za tisk se nahajajo letaki – vabila za koncert naše župnijske Karitas, ki bo v petek, 10. oktobra. Karte za koncert lahko med drugim kupite tudi v župnišču.

V nedeljo, 12. oktobra, bomo imeli farni dan z blagoslovom obnovitvenih del. Več informacij boste dobili prihodnjo nedeljo. Se pa že sedaj priporočamo za dobitke za srečelov, ki bi ga mladi pripravili ob tej priliki. Dobitke lahko prinesete v župnišče.

V torek ob 15.00 sveta maša v D.U.D.

Petek je prvi v mesecu, dopoldne bom obiskoval bolnike in ostarele. Takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. Vabljeni k sveti maši in zakramentu svete spovedi.

V petek zvečer ob 20.30 srečanje mladinske skupine ter istočasno prvo srečanje zakonske skupine.

V soboto je v Zavodu svetega Stanislava ob 9.00 pastoralni tečaj za laike. Naslov tečaja je: Laik – voditelj. Zlasti župnijski sodelavci lepo vabljeni!