Avtor: zudomzale Objavljeno: 13. 12. 2014

Oznanila 3. adventna nedelja

Nova številka Družine ter Župnijski list sta vam na razpolago.

Danes (nedelja) zunaj pred cerkvijo še lahko kupite razne koledarje, voščilnice, oglje in kadilo za božične praznike. Izkupiček od prodaje bomo poslali s. Barbari v Ukrajino. Najlepša hvala!

V župnišču že pobiramo naročnino za verski tisk za prihodnje leto. Naročniki pridite po zbirko Mohorjevih knjig.

V tednu, ki je pred nami, imajo otroci sveto spoved (izvzeta sta 1. in 2. razred, ki imata redni verouk). Tudi vsak zvečer bova duhovnika skušala biti kar se da na razpolago za sveto spoved (če ne med mašo, pa po sveti maši). Priložnost za sveto spoved bo tudi v petek zvečer od 20.00 dalje, ko bodo program pripravili mladi, zlasti pa v soboto popoldne od 15.00 dalje, ko bo na razpolago tuj spovednik.

V torek začnemo z božično devetdnevnico. Vsak večer bomo nosili Marijin kip po cerkvi. Poslušali bomo kratko zgodbo, otroci bodo sestavljali sestavljanko, vsi skupaj pa bomo pripravljali svoja srca na Jezusov prihod. Lepo vabljeni, da se vsi skupaj pripravimo na praznik Jezusovega rojstva!

V sredo praznuje 80. let g. Janez Žagar, ki ob nedeljah zvečer občasno mašuje pri nas, skrbi za maše v MGC Bistrica in tudi sicer pomaga, kadar ga prosimo. Ob njegovem visokem jubileju mu iskreno voščimo zdravja, blagoslova in veselja, hkrati pa se mu zahvaljujemo za njegovo pomoč in zgled služenja Bogu in ljudem.

V torek zvečer ob 18.00 začetek božične devetdnevnice.

V sredo zvečer ob 18.00 sprejem Betlehemske luči miru. Sodelovanje pri sveti maši pripravljajo naši skavti in birmanci.

V četrtek zvečer ob 19.00 srečanje v sklopu Večerov na Goričici. Tokratno srečanje nosi naslov: Verujem v Boga Očeta, vsemogočnega stvarnika. Vabljeni!

V petek zvečer ob 20.00 spovedovanje za mlade.

V soboto ob 15.00 spokorno bogoslužje, nato priložnost za sveto spoved pred prazniki. Na voljo bo spovednik od drugje.

V soboto ob 15.00 bo tudi sveta maša v DUD (namesto v torek, 23.12.).