Avtor: zudomzale Objavljeno: 26. 09. 2015

Oznanila 26. nedelja med letom

Nova številka Družine, Ognjišča, Župnijskega lista in ostale revije so vam na razpolago.

Slovenska Karitas nas vabi in prosi za pomoč. Ker pričakujejo, da se bo val beguncev kmalu spet ponovil, prosijo tako za pomoč pri delu kot za materialno pomoč. Zadaj med tiskovino najdete položnice, preko katerih lahko darujete svoj dar. Več pa si lahko preberete na dopisu, ki visi zadaj na oglasni deski.

Danes (nedelja) pri sveti maši ob 10.00 sodelujejo otroci in vzgojiteljice iz našega župnijskega vrtca Dominik Savio Karitas Domžale. Kot je bilo že preteklo nedeljo povedano, nam bodo po maši zunaj pripravili tržnico, s katero zbirajo denar za lažje poslovanje celotne ustanove. V ta namen je zadaj pod korom tudi škatla, v katero lahko vsak od vas odda svoj dar v ta namen. Naj bo delovanje vrtca skrb nas vseh, zato pomagajmo in podprimo po svojih močeh.

V četrtek je za našo župnijo poseben dan – dan celodnevnega češčenja Svetega Rešnjega telesa. Svete maše bodo zjutraj ob 7.00, dopoldne ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Poleg tega bo čez cel dan izpostavljeno Najsvetejše, h kateremu smo povabljeni, da ga pridemo počastit. Ob sklepu zvečer bomo najprej zapeli litanije Srca Jezusovega ter prejeli blagoslov z Najsvetejšim ter nato nadaljevali s sveto mašo. Razpored molitvenih ur je objavljen v Župnijskem listu. Naj Kristus ta dan resnično ne sameva v naši cerkvi, ampak z veseljem prihajajmo in polagajmo preden svoje prošnje in molitve.

V četrtek se začenja mesec oktober – mesec molitve rožnega venca. V cerkvi bomo cel mesec pred jutranjo in večerno sveto mašo molili rožni venec s posebnim namenom za mir – mir na svetu, mir v naši domovini, v naših družinah, v nas samih. Lepo vabljeni, da se skupaj udeležimo te molitve in odpiramo svoje srce Gospodu.

DOGODKI PRED NAMI

V torek zvečer ob 20.00 srečanje za starše 9. razreda. Vabljeni, da se pogovorimo vse, kar je še potrebno pred slovesnostjo svete birme!

V sredo zvečer ob 19.30 (takoj po sveti maši) predavanje g. Severina Maffi na temo: Z Marijinimi sporočili zaznamovano stoletje. Lepo vabljeni!

Petek je prvi v mesecu, dopoldne bova duhovnika obiskovala bolnike in ostarele, zato dopoldne ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. Vsi lepo povabljeni k prejemu zakramentov in pobožnosti prvega petka in prve sobote.

V petek zvečer ob 20.00 ima redno srečanje mladinska skupina.

Prihodnja nedelja je za našo župnijo žegnanjska nedelja. Pri vseh slovesnih svetih mašah bo darovanje (ofer) za potrebe cerkve. Upajmo, da bomo s tem ofrom tudi že pokrili vse stroške obnove in prenove centralnega ogrevanja od lanskega leta.