Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 10. 2015

Zahvala ob žegnanjski nedelji

Žegnanjska nedelja je za vsako župnijo oz. cerkev še posebej slovesen dan, saj se zahvaljujemo Bogu za svetišče, v katerem lahko darujemo mašno daritev in prejemamo božji blagoslov. Kakor se na eni strani vsi skupaj zahvaljujemo Bogu, je prav, da se na tem mestu zahvalim tudi vsem, ki čez celo leto skrbite za naše svetišče. Hvala vsem, ki skrbite za čistočo in lepoto naše cerkve! Hvala pevcem in vsem liturgičnim sodelavcem, ki skrbite za lepoto bogoslužja! Hvala vsem pastoralnim sodelavcem v župniji, ki pomagate našo župnijo delati živo, aktivno, odprto za vse. Upam, da se v njej vsi dobro počutite in lahko skupaj rastemo v odnosu do Boga, do bližnjega in do samega sebe! Žal se vedno ne da narediti vseh stvari tako, kot si vsak posameznik želi in je potrebno kakšne stvari tudi odložiti ali jim reči NE. Upam, da to razumete in tudi sprejemate. Hvala tudi vsem, ki pomagate pri gospodarskih vprašanjih in težavah, ki jih nikoli ne zmanjka. Kar naprej kakšna vzdrževalna dela, obnovitveni posegi (pri izhodu iz cerkve boste lahko videli tudi prebeljeno staro zakristijo, ki smo jo obnovili v teh dneh)… Potreb je ogromno, sredstev pa vedno premalo. Sem pa vesel, da ste pripravljeni priskočiti na pomoč in da lahko skupaj delamo v tej smeri.

Rad bi se zahvalil tudi vsem, ki podpirate duhovnike v naši župniji. Kar trije smo sedaj tukaj med vami, kar je v današnjem času poseben blagoslov. Hvala vam za vso materialno, finančno, molitveno in duhovno podporo, ki smo je deležni od vas!

Na koncu pa še iskrena hvala za dar, ki ga boste ob koncu svete maše darovali pri ofru za potrebe cerkve. S tem bi morali pokriti vse stroške obnove centralnega ogrevanja in ostala dela, ki smo jih naredili lansko leto. Dela pa s tem ne bodo zaključena, saj stvari še niso dokončane: potrebno bo opremiti dvorano v kleti župnišča, pripraviti vse potrebno za zunanja dela prihodnje leto (eno stran župnišča moramo še odkopat in izolirat), tudi pri cerkvi se kažejo potrebna obnovitvena dela, radi bi obnovili eno od velikih bander, ki je v zelo slabem stanju… Nabirke prve nedelje v mesecu bi torej ostale kot gospodarske nabirke, vsem vam pa se že sedaj zahvaljujem za vašo podporo in pomoč.