Avtor: zudomzale Objavljeno: 15. 11. 2015

Oznanila 33. nedelja med letom

Nova številka Družine in nekaj ostalih revij vam je na razpolago za branje.

Med tiskovino najdete tudi prijavnice za adventni oratorijski dan, ki bo v soboto, 28.11.. Kdor še ni dobil prijavnice, jo lahko vzame.

Danes je zadnji dan za prijavo na duhovni vikend, ki bo prihodnji konec tedna. Ostale informacije bodo prijavljeni dobili pri uri verouka.

Birmance (9. razred) vabim, da pridejo po slike in DVD posnetek od slovesnosti svete birme – nekateri se po birmi niso še nič oglasili.

Z današnjo nedeljo vstopamo v teden zaporov. V tem tednu skupaj molimo za vse, ki jih zaznamuje zapor (za vse zaposlene v zaporih, za zaprte osebe, za žrtve kaznivih dejanje, za družine oškodovanih oseb, za vse, ki imajo odgovornost odločanja…), da bi stopali v novo življenje. Da bi v medsebojnem zaupanju in družabništvu lahko šli skupaj kot Božje ljudstvo, se podpirali in spodbujali k dobremu v nas, kdorkoli in kjerkoli že smo.

Sosednja župnija Jarše bo konec tega meseca praznovala 40 let svojega obstoja. V okviru praznovanja pripravljajo slavnostno akademijo, ki bo potekala v soboto, 21.11., ob 19.30 v kulturnem domu Groblje. Tudi nas lepo vabijo zraven!

Prihodnji dve nedelji vam bodo po sveti maši zunaj pred cerkvijo gostje iz Ihana v nakup ponudili adventne venčke. Na tak način zbirajo sredstva za obnovo fasade na farni cerkvi v Ihanu.

DOGODKI PRED NAMI

V torek zvečer ob 17.00 prvo srečanje skupine Svetilnik. Pogovorna skupina je odprta za vse, ki ste pripravljeni deliti svoje življenjske izkušnje, preživljati skupaj večere ob pogovorih na določene teme. Skupino bo vodila gospa Zdenka Katkič, srečanja bodo v veroučnih prostorih. Vabljeni!

V sredo zvečer ob 20.00 redno srečanje članov ŽPS. Srečanje začnemo z molitvijo v cerkvi.

V petek zvečer ob 20.00 ima svoje redno srečanje mladinska skupina.

Prihodnja nedelja je zadnja nedelja cerkvenega leta, praznik Kristusa - kralja vesoljstva. S to nedeljo začnemo tudi tedna Karitas. Kot vsako leto bomo tudi letos zbirali hrano, ki jo bomo potem razdelili na naši župnijski Karitas. Pri izhodu iz cerkve vam bodo tako ponudili vrečke za hrano, ki jih prinesete nazaj na prvo adventno nedeljo. Že sedaj iskrena hvala!