Avtor: zudomzale Objavljeno: 30. 11. 2015

Oznanila 1. adventna nedelja

Vzemite v branje novo številko Družine, Ognjišča in ostale revije.

V župnišču že lahko dobite razne koledarje, družinsko pratiko, Mohorjevke, kadilo in oglje za praznike, tudi za Miklavža bi se kaj našlo.

Kot župnik bi se vam rad zahvalil za vaš dar pretekle nedelje, ki ste ga namenili meni osebno. Hvala za vse besede in dejanja podpore, za vaše sprejemanje in razumevanje, ki sem ga deležen z vaše strani. Lepo je biti med ljudmi, kjer si vsi skupaj prizadevamo za skupno dobro!

Hvala vsem, ki ste pomagali pri pripravah in izvedbi oratorijskega dne. 100 otrok, animatorji, mladi in stari stavti, starši… - hvala vam!

Hvala tudi vsem, ki danes prinašate svoj dar v obliki hrane, ki jo bomo razdelili na Karitas. Tudi današnja nabirka je namenjena Karitas. Naj vam Bog bogato povrne!

S 1. adventno nedeljo začenjamo novo cerkveno leto. Kot smo že vajeni, bomo tudi letos imeli v naši župniji »Marijo romarico«. Vse, ki bi želeli gostiti Marijino podobo v svoji hiši, vabim, da se vpišete na seznam zadaj na oglasni deski. Preberite tudi navodila, da ne bo prihajalo do zmešnjave. Po Marijino podobo pridete na predvečer dneva, za katerega ste se vpisali.

Pred praznikom Marijinega brezmadežnega spočetja (8.12.) smo vsi lepo vabljeni k devetdnevnici, ki jo bomo začeli v ponedeljek, 30.11., pri večerni sveti maši. S pesmijo in molitvijo se skupaj pripravimo na njen praznik.

DOGODKI PRED NAMI

V torek zvečer ob 17.00 srečanje skupine Svetilnik.

Petek je prvi v mesecu. Duhovnika bova dopoldne obiskovala bolnike in ostarele po domovih. Omogočimo našim onemoglim in bolnim bratom in sestram srečanje z Jezusom vsaj enkrat na mesec! Dopoldan v župnijski pisarni ne bo uradnih ur. Lepo vabljeni k sveti spovedi in pobožnosti prvega petka in prve sobote!

V petek zvečer imata svoje redno srečanje mladinska in zakonska skupina.

V soboto ob 14.00 bo sveta maša v D.U.D., po njej srečanje varovancev doma s sv. Miklavžem!

Prihodnja nedelja bo 2. adventna nedelja, goduje sv. Miklavž. Ker bo to tudi prva nedelja v mesecu, bo nabirka namenjena za gospodarske potrebe naše župnije.

ADVENT 2015

Po sklepu članov Župnijskega pastoralnega sveta bomo letošnji advent na poseben način posvetili skrbi za naše družine. Nedolgo nazaj se je v Rimu končala sinoda na temo družine, kjer nas je papež Frančišek na poseben način povabil, da skrbimo in molimo za naše družine. V Sloveniji je ta skrb in molitev sedaj še posebej potrebna!

Pri nedeljskih svetih mašah nas bodo nagovorili različni pari oz. družine in nas vsak na svoj način s svojim pričevanjem spodbudili bodisi k odločitvi za ta korak ali za vztrajanje na že začeti poti.

Pri vseh svetih mašah bomo molili molitev za družine, ki ste jo pretekli teden dobili na podobicah in jih imate tudi sedaj na klopeh cerkve. Otroci bodo pri verouku dobili liste z nalogami, ki jih bodo uresničevali v krogu družine. Za vsako opravljeno nalogo bodo lahko prinesli eno slamico, ki jo bodo dobili zadaj pod korom in jo položili na tehtnico tukaj spredaj pred oltarjem.

V tehtnici lahko na eni strani vidimo Jezusa, ki leži na hladni kovini, na drugi strani pa razne druge zadeve, ki zapolnjujejo naše življenje. Z odpovedjo, molitvijo, dobrimi deli skušajmo v adventnem času iz svojega srca odstraniti kakšno od svojih razvad ali slabih stvari ter naredimo prostor za živega Boga. Vprašajmo se: Kaj pretehta v življenju vsakega od nas? Kaj nam je več vredno? Naš trud in prizadevanje naj ustvari prostor za Boga in poveča moč in težo Kristusa, ki na koncu pretehta vse ostale stvari. Tudi odrasli smo vabljeni, da z dobrimi deli pomagamo pri zbiranju slamic, ki bodo služile kot jasli za novorojeno Dete.