Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 12. 2015

Oznanila 2. adventna nedelja

Na razpolago vam je nova številka Družine, Župnijskega lista, Odmevov z Goričice, revija Prijatelj in ostale revije ter časopisi.

Hvala za vaš dar, ki ste ga danes namenili za gospodarske potrebe naše župnije.

Lepo vabljeni k svetim mašam v adventnem času, da se skupaj z »Marijo romarico« lepo pripravimo na prihajajoče božične praznike!

Danes in prihodnjo nedeljo vam bodo odrasli skavti zunaj pred cerkvijo v nakup ponudili voščilnice, ki so jih sami izdelali. Poleg tega lahko kupite tudi razne lesene jaslice, okraske za na jelko, kadilnico, kadilo, oglje in ostale stvari. Izkupiček od celotne prodaje je namenjen naši sestri Barbari v Ukrajini, ki se vam že sedaj za vso pomoč iskreno zahvaljuje.

V torek praznujemo praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije. Za nas duhovnike je to poseben dan, saj smo vsi duhovniki vključeni v Marijino kongregacijo in na poseben način posvečeni in izročeni v Marijino varstvo. Ta dan bodo svete maše ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 18.00.

Referendum o noveli zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih se hitro približuje. V soboto zvečer ob 19.00 bo v Ihanu okrogla miza na to temo. Tudi pri nas boste zunaj pred cerkvijo na posebni mizi lahko dobili gradivo, ki nam pomaga bolje razumeti, kakšne spremembe vse prinaša novi zakon, zakaj ni dober za naš narod in ga je potrebno zavrniti.

Do srede je čas za prijavo na duhovno obnovo za župnijske sodelavce, ki bo prihodnjo soboto v Dobu. Prijave so potrebne zaradi priprave kosila. Lepo vabljeni tudi vsi ostali!

DOGODKI PRED NAMI

V ponedeljek zvečer takoj po sveti maši srečanje članov tajništva ŽPS.

V torek zvečer ob 19.00 informativno srečanje za vse, ki bi se želeli učiti kitaro. Več o tem si lahko preberete v novi številki Župnijskega lista, glasbeno ponudbo letos širimo še na nekatere druge instrumente.

V torek zvečer ob 20.00 srečanje birmanskih animatorjev.

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje študentske skupine.

V petek zvečer ob 20.00 srečanje mladinske skupine in odraslih skavtov.

V soboto ob 9.00 v Dobu duhovna obnova za župnijske sodelavce. Ta dan imajo svoje dekanijsko srečanje tudi ministranti. Popoldne ob 16.00 bo adventno srečanje za zakonce. Med nami bosta zakonca Sitar, poskrbljeno bo tudi za varstvo otrok. Srečanje se zaključi z večerno sveto mašo. Zakonci lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja je 3. adventna, goduje sv. Lucija. Popoldan ob 16.00 bo v ljubljanski stolnici slovesna sveta maša ob začetku svetega leta. Zvečer ob 18.00 pa bomo imeli tukaj v Domžalah sprejem Betlehemske luči miru za celo ljubljansko regijo. Z nami bodo skavti iz cele ljubljanske škofije, program bo potekal že od 16. ure dalje.