Avtor: zudomzale Objavljeno: 14. 12. 2015

Oznanila 3. adventna nedelja

Na razpolago vam je nova številka Družine.

Danes popoldan (nedelja) je ob 16.00 v ljubljanski stolnici slovesna sveta maša ob začetku svetega leta. Zvečer ob 18.00 pa imamo tukaj pri nas sprejem Betlehemske luči miru za celo ljubljansko regijo. Vsi lepo vabljeni.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe naše župnije.

V tem tednu imajo otroci od 3. razreda naprej sveto spoved, 1. in 2. razred pa redna srečanja ob ustaljenih urah.

Tudi danes lahko zunaj pred cerkvijo kupite voščilnice, ki so jih izdelali naši odrasli skavti. Poleg tega lahko kupite tudi razne koledarje, lesene jaslice, okraske za na jelko, kadilnico, kadilo, oglje in ostale stvari. Izkupiček od celotne prodaje je namenjen naši sestri Barbari v Ukrajini.

V sredo začnemo z božično devetdnevnico. Z otroci bomo po cerkvi nosili Marijin kip, poslušali bomo posebej pripravljena razmišljanja. Sestavljali bomo poseben plakat, saj bodo otroci dobili vsak večer delček plakata. Vsi otroci in tudi ostali lepo vabljeni, da se dobro pripravimo na praznik Gospodovega rojstva.

Od srede do sobote bo v naši dekaniji križ svetovnega dneva mladih. Križ bodo gostili v župnijah Mengeš, Vir, Brdo in Moravče. Vsak večer bo v omenjenih župnijah molitev ob križu in srečanje za mlade. Mladi, lepo vabljeni!

V petek bomo imeli dan celodnevnega spovedovanja, od jutranje do večerne svete maše. Na razpolago bodo duhovniki naše dekanije. Pristopimo k zakramentu svete spovedi in dovolimo Bogu, da vstopi v naše srce!

V noči iz sobote na nedeljo bomo imeli tukaj v cerkvi celonočno molitev pred izpostavljenim Najsvetejšim. Razpredelnica z možnostjo vpisa za posamezno uro molitve visi zadaj na oglasni deski. Na ta način bomo podprli naša skupna prizadevanja za ohranitev družine kot skupnosti očeta, mame in otrok. Izkoristimo tudi to, da imamo možnost soodločanja o tako pomembni stvari.

DOGODKI PRED NAMI

V ponedeljek zvečer takoj po sveti maši srečanje čistilk naše župnijske cerkve.

V ponedeljek zvečer ob 19.00 drugi v vrsti letošnjih Večerov na Goričici. Tokrat bo na vrsti razlaga zakramenta svete birme.

V sredo zvečer ob 20.00 imamo srečanje članov ŽPS.

V petek zvečer srečanje mladinske skupine takoj po sveti maši. Skupaj bomo šli na Brdo k molitvi križa svetovnega dneva mladih.

Prihodnja nedelja je 4. adventna.