Avtor: zudomzale Objavljeno: 21. 12. 2015

Oznanila 4. adventna nedelja

Na razpolago imate božično-novoletno dvojno številko Družine, nov Župnijski list, Ognjišče in še nekaj drugih revij. Zlasti v župnijskem listu si preberite vse o dogajanju med in okoli praznikov.

V župnišču že lahko poravnate naročnino za verski tisk za leto 2016. Pridite tudi po Mohorjevke!

Zunaj pred cerkvijo vam bodo skavti ponudili sveče za Betlehemsko luč miru, ki jo dobite tukaj pred oltarjem.

V tem tednu otroci nimajo verouka, naj pa zato zvečer prihajajo k božični devetdnevnici.

V sredo dopoldne bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre. Omogočimo našim preizkušenim bratom in sestram, da se pred božičnimi prazniki tudi oni lahko srečajo z Gospodom v zakramentih.

V tem tednu zlasti tja do srede bomo skušali biti duhovniki zvečer v času svetih maš tudi še na razpolago za sveto spoved. Naj naša priprava na praznike ne ostane zgolj na zunanji ravni – pospravimo tudi v naših srcih! Pa ne odlašajmo s tem do zadnjega trenutka!

Prihodnjo nedeljo popoldne bi se ob 16.00 podali na ogled lednih jaslic v Mojstrani. Cena ogleda je 17€/osebo (vstopnina + avtobusni prevoz). Prijavite se v župnišču, ob prijavi tudi plačate. Prijave se zbirajo do četrtka zvečer.

DOGODKI PRED NAMI

V torek zvečer ob 19.00 priprava na krst za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka v mesecu decembru.

V četrtek obhajamo prvi sveti večer. Zvečer ob 17.30 bo tukaj v cerkvi božičnica za otroke in nato ob 18.00 sveta maša svetega večera. Ne pozabimo na blagoslov naših hiš in stanovanj v tem večeru. Pol ure pred polnočno sveto mašo nam božični program tukaj v cerkvi pripravljajo naši mladinci. Sledi slovesna sveta maša Jezusovega rojstva.

V petek praznujemo praznik rojstva Jezusa Kristusa. Svete maše bodo po nedeljskem redu. Pri vseh svetih mašah bo darovanje – ofer za potrebe naše cerkve. Popoldne ob 16.00 bo tukaj v cerkvi tradicionalni koncert Domžalskega komornega zbora.

V soboto goduje sveti Štefan, prvi mučenec. Svete maše bodo dopoldan ob 8.00 in ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Vmes bo ob 9.30 sveta maša v MGC Bistrica ter ob 15.00 maša v Domu upokojencev Domžale. Popoldan ob 16.00 vabljeni na koncert zbora Limbar v Moravče, zvečer ob 19.00 pa na božično-novoletni koncert Godbe Domžale.

V nedeljo se spominjamo Svete Družine. Pri vseh svetih mašah bomo imeli blagoslov družin in otrok. Po jutranji sveti maši bomo imeli sveti krst. Pri sveti maši ob 10.00 bodo prepevali otroci družine Kovačič Ivanjko.