Avtor: zudomzale Objavljeno: 15. 08. 2016

Oznanila 20. nedelja med letom

Nova številka Družine, Misijonskih obzorij ter Župnijski list so vam na razpolago. Vzemite v branje!

V Župnijskem listu boste že našli nekaj informacij glede prihodnjega veroučnega leta: kdaj bomo čistili učilnice, kdaj bo vpis… Več informacij (urniki, razporedi…) pa v naslednji številki Župnijskega lista.

Vabljeni na naše župnijsko romanje, ki ga bomo imeli v soboto, 27. avgusta. O poteku romanja prav tako lahko preberete v Župnijskem listu. Prijavljenih je že 30 oseb, vsi pa lepo vabljeni, da tisto soboto preživimo skupaj in tako še utrdimo naše prijateljstvo. Prosim, da s prijavo ne čakate do zadnjega trenutka in nam s tem olajšate organizacijo celotnega dneva.

DOGODKI V TEM TEDNU

Jutri, v ponedeljek, praznujemo praznik Marijinega vnebovzetja – veliki šmaren. Za našo župnijo je to še posebej velik praznik, saj je naša cerkev posvečena tej skrivnosti Marijinega življenja. Svete maše bodo ob 8.00, 10.00, ob 11.30 ter zvečer ob 19.00. Večerno sv. mašo bo vodil naš nekdanji kaplan g. Janez Rus. Pri vseh svetih mašah bo darovanje – ofer za potrebe naše župnijske cerkve. Po večerni sveti maši pa ste vsi lepo vabljeni k druženju pred cerkvijo. Gospodinje prosim za pecivo (lahko ga že popoldne prinesete v veroučne učilnice), možakarje pa za pijačo. Izkoristimo priložnost, da se srečamo, poklepetamo in si damo zagona za naprej!

V ponedeljek, na praznični dan, bomo pol ure pred vsako sveto mašo molili rožni venec. Naši škofje nas namreč vabijo, da bi ob vedno večjem nasilju po Evropi, naraščanju strahu in sovražnosti… z molitvijo rožnega venca prosili za varstvo pred raznimi napadi ter za preprečitev sovraštva. Lepo vabljeni, da si na Marijino priprošnjo izprosimo mir v naših srcih, v naših družinah in med narodi!

V torek praznujemo god sv. Roka. Jutranja sv. maša bo zunaj pri kapelici. Lepo vabljeni!

Od srede do nedelje bom župnik odsoten, ker grem na duhovne vaje. Za vse zadeve se obrnite na g. Avguština (in ne na g. Andreja, kot je zapisano v Župnijskem listu)!