Avtor: zudomzale Objavljeno: 29. 08. 2016

Oznanila 22. nedelja med letom

Na mizici za tisk vas čaka nova številka Družine, Ognjišče, Župnijski list ter še nekaj drugih revij. Zlasti starši in veroučenci pa vzemite katehetsko pismo, kjer boste našli urnik za verouk in vse ostale potrebne informacije (kdaj imamo vpis otrok k verouku, kolikšen je prispevek, urnik…).

Pred nami je še zadnji teden počitnic (na pol, saj otroci v četrtek že začnejo s šolo). V tem tednu bi naredili generalno čiščenje veroučnih učilnic, preden začnemo z veroukom. Čistili bomo v ponedeljek, torek in sredo dopoldne od 9.00 dalje ter popoldne od 15.00 naprej. Vsak lahko pride takrat, ko ima čas. S seboj prinesite tudi kakšne pripomočke, saj je vsak najboljše vajen delati s svojim orodjem. Lepo torej vabljeni, da v skupni akciji pripravimo prostore za novo veroučno leto.

Z današnjo nedeljo znova začenjamo z nedeljskimi mašami ob 11.30. Iščemo pa nove sodelavce: bralce beril, ministrante, pevce… Novo šolsko leto je lepa priložnost, da poglobimo svoje sodelovanje v župniji in damo na razpolago svoje talente in sposobnosti, preko katerih raste naše občestvo. Zlasti bralci beril so v zadnjem času zelo iskani, saj je njihovo število precej padlo.

Še dvoje povabil na daljši rok:

• V soboto, 10. septembra, je na Brezjah molitveni dan za duhovne poklice. Na ravni dekanije organiziramo skupni prevoz, zato prosim za pravočasne prijave. Prijavite se lahko v župnišču do ponedeljka, 5. septembra.

• V soboto, 17. septembra, je v Stični vseslovensko srečanje mladih. Tudi tukaj pripravljamo skupni prevoz za celo dekanijo, zato prosim mlade, da se pravočasno prijavite pri g. župniku. Prijave se zbirajo do ponedeljka, 12. septembra.

Petek in sobota sta prva v mesecu. V petek bova duhovnika obiskovala bolnike in ostarele po naši župniji, zato dopoldne odpadejo uradne ure v župnijski pisarni. Vsi lepo vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter k prejemu zakramentov.