Avtor: zudomzale Objavljeno: 3. 10. 2016

Oznanila 27. nedelja med letom

Na razpolago imate novo številko Družine in Odmeve z Goričice.

Vstopili smo v mesec oktober, mesec molitve rožnega venca. Vabljeni, da se pridružite molitvi bodisi tukaj v cerkvi ko molimo pred sveto mašo ali da molite sami doma. Zadaj na oglasni deski je list, ki vabi k skupni molitvi rožnega venca ob nedeljah – družina moli za družine.

Ob današnji žegnanjski nedelji se vam v imenu vseh duhovnikov, ki delujemo med vami, iskreno zahvaljujem za vso vašo podporo, pomoč in sodelovanje v župniji. Naj bo vaša skrb za nas duhovnike kot tudi za celotno župnijo bogato poplačana z blagoslovom pri vašem delu, medsebojnih odnosih, v celotnem življenju. Hvala vam tudi za vaš dar, ki ga boste ob koncu svete maše namenili za potrebe naše župnijske cerkve. Kot je bilo predstavljeno že pred tedni: če bi vsak odrasel na mesec daroval dar ene pizze in vsak otrok na mesec dar za en sladoled, bi v 10 letih lahko zgradili nove veroučne učilnice – in potrebujemo jih!

Dobra polovica avtobusa je že zasedenega na našem svetoletnem dekanijskem romanju, ki ga bomo imeli v soboto, 15.10. na Sveto Goro. Lepo vabljeni, da skupaj poromamo in si z molitvijo izprosimo blagoslov. Zaradi lažje organizacije vas prosim, da s prijavo ne odlašate do zadnjega trenutka.

V tem tednu imamo birmansko devetdnevnico pred slovesnostjo svete birme, ki jo bomo imeli prihodnjo nedeljo. Z birmanci se dobimo vsak večer pri sveti maši, zelo lepo pa vabljeni tudi starši in botri birmancev ter tudi vsi ostali, da z molitvijo podpremo naše mlade v pripravi na prejem Svetega Duha!

Priložnost za sveto spoved pred sveto birmo bo vsak večer med sveto mašo. Starši in botri, tudi vas Bog vabi k prejemu zakramentov!

Za ponedeljek, torek in sredo zvečer po maši so starši birmance rekli, da bodo pletli vence v župnikovi garaži. Vabljeni, da se jim pridružite!

V torek zvečer ob 20.00 prvo srečanje letošnjih Večerov na Goričici. Letos se boste pogovarjali ob okrožnicah in dokumentih papeža Frančiška.

V sredo zvečer bo med nami g. nadškof Stanislav Zore. Ob 18.00 bo imel najprej srečanje z birmanci, njihovimi starši in botri (zberemo se vsaj 5 minut pred 18.00 v cerkvi). Med sveto mašo bo na razpolago za sveto spoved, po sveti maši pa se g. nadškof želi srečati najprej ob 20.00 s pevci, čistilkami, člani molitvene skupine, člani Karitas in animatorji. Ob 20.45 pa bo nato imel še srečanje s člani ŽPS in člani gospodarskega sveta. Ti dve srečanji bosta v veroučnih učilnicah. Vsi našteti lepo vabljeni!

Petek je prvi v mesecu, dopoldne bova duhovnika obiskovala naše ostarele in bolne brate in sestre. Dopoldne zato ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. Vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote!

V petek zvečer po devetdnevnici bomo imeli z birmanci vaje za slovesnost svete birme. V petek je tudi redno srečanje mladinske skupine.

Prihodnja nedelja je 28. navadna nedelja med letom, za našo župnijo slovesnost svete birme. G. nadškof Stanislav Zore bo med sveto mašo ob 10.00 podelil zakrament svete birme 54 birmancem in birmankam. Pri slovesnosti prosim, da upoštevate navodila redarjev, tudi bo del cerkve rezerviran za družine birmancev. Svete maše ob 11.30 ne bo. Ob tej priliki bomo g. nadškofa tudi prosili za blagoslov obnovljenih vitražev v cerkvi.